Рівень сплати (податкового навантаження/ефективності) є одним із контрольних показників аналізу діяльності підприємств.
Зокрема, низький рівень податкової ефективності вважають підставою прогнозування податковими органами ймовірної мінімізації сплати податків. Відтак за результатами аналізу цей показник може створити підставу для ініціювання призначення податкової перевірки.
Нагадаємо, що критерії відбору платників податків — юридичних осіб з високим ступенем ризику включають:
- рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку за відповідною галуззю;
- рівень сплати податку на додану вартість нижчий на 50 та більше відсотків за рівень сплати податку за відповідною галуззю;
- перевищення дебіторської заборгованості над перевищує кредиторською більше ніж у два рази (пп. 69.352 п. 69 підрозд. II розд. XX Податкового кодексу України та наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» від 02.06.2015 № 524).
Задля правильного та неупередженого здійснення критеріїв відбору до плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік, податківці просять переглянути відповідність внесених до ЄДР даних в частині основного виду діяльності щодо фактично здійсненого виду діяльності.
План-графік податкових перевірок на 2024 рік
Інформація про показники податкової ефективності з ПДВ в цілому по Україні за звітні (податкові) періоди починаючи з січня 2019 року по останній звітний період розмістили на вебпорталі ДПС у розділі Головна/Банер/Аналітичні Дані.
Інформація про показники податкової ефективності з ПДВ, сформована за видами економічної діяльності на рівні класу згідно видів економічної діяльності ДК 009:2010 розміщена на вебпорталі ДПС у розділі Головна/Діяльність/«Помісячно податкова ефективність з ПДВ на рівні класу».