З метою гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та найкращими практиками ЄС ВРУ прийняла Закон України «Про захист прав споживачів» від 10.06.2023 № 3153-ІХ; далі — Закон № 3153.
У Законі № 3153 імплементовано законодавчі акти ЄС у сфері захисту прав споживачів, які спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних, зокрема з торговельним обслуговуванням споживачів.
Так, встановили, що у разі придбання непридатного чи небезпечного харчового продукту споживач має право вимагати від суб’єкта господарювання заміни його на харчовий продукт, що є придатним для споживання, або відмовитися від договору та вимагати повернення сплачених коштів.
Кабмін затверджує порядок повернення (заміни) таких харчових продуктів.
Шукайте в системі «Експертус Головбух» опис робочої ситуації, яка аналогічна вашій, потрібні форму (зразок), довідник, відео. Якщо не знайдете, то можете надіслати звернення до нашої експертної підтримки через Онлайн-помічник
На сьогодні Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР регулює, зокрема відносини між операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів. Зокрема, забороняється обіг харчових продуктів, якщо ці об’єкти: небезпечні; непридатні до споживання. Такі харчові продукти підлягають вилученню з обігу.
Ураховуючи, що Конституцією України закріпили стратегічний курс на набуття Україною повноправного членства в ЄС, створення механізму взаємодії між споживачем та суб’єктом господарювання під час повернення (заміни) непридатних та небезпечних харчових продуктів відповідатиме принципам, підходам та найкращим практикам ЄС.