Уряд визначить порядок повернення (заміни) непридатних та небезпечних харчових продуктів

На сайті Мінекономіки оприлюднили проєкт постанови КМУ «Про затвердження Порядку повернення (заміни) непридатних та небезпечних харчових продуктів»

Уряд визначить порядок повернення (заміни) непридатних та небезпечних харчових продуктів

З метою гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та найкращими практиками ЄС ВРУ прийняла Закон України «Про захист прав споживачів» від 10.06.2023 № 3153-ІХ; далі — Закон № 3153.

У Законі № 3153 імплементовано законодавчі акти ЄС у сфері захисту прав споживачів, які спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних, зокрема з торговельним обслуговуванням споживачів.

Так, встановили, що у разі придбання непридатного чи небезпечного харчового продукту споживач має право вимагати від суб’єкта господарювання заміни його на харчовий продукт, що є придатним для споживання, або відмовитися від договору та вимагати повернення сплачених коштів.

Кабмін затверджує порядок повернення (заміни) таких харчових продуктів.

На сьогодні Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/97-ВР регулює, зокрема відносини між операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів. Зокрема, забороняється обіг харчових продуктів, якщо ці об’єкти: небезпечні; непридатні до споживання. Такі харчові продукти підлягають вилученню з обігу.

Ураховуючи, що Конституцією України закріпили стратегічний курс на набуття Україною повноправного членства в ЄС, створення механізму взаємодії між споживачем та суб’єктом господарювання під час повернення (заміни) непридатних та небезпечних харчових продуктів відповідатиме принципам, підходам та найкращим практикам ЄС.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7340

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4952

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5580

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
139

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38209

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді