Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури змінило форму квитка на проїзд в автобусних маршрутах. Тепер квиток може бути довільної форми, головне — щоб були відображені основні атрибути, яких потребують пасажири та які вимагає профільне законодавство.
Наказ Мінінфраструктури «Про затвердження форм проїзних документів на проїзд пасажирів на маршрутах загального користування» від 31.05.2024 № 502 набирає за три місяці з дня офіційного опублікування. Його вже опублікували в «Офіційному віснику України» від 19.07.2024 № 63. Тож він буде чинний з 19.10.2023.
Цей термін дозволить перевізникам підготуватись до використання оновленої форми квитка.
Затверджений наказ повністю відповідає нещодавно схваленому Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження електронних квитків на автомобільному та міському електричному транспорті» від 05.06.2024 № 3778-IX, який набув чинності 28.06.2024; далі — Закон № 3778. Він, серед іншого, запроваджує електронну форму квитка.
Надалі планують затвердити технічні вимоги до автоматизованих систем обліку оплати проїзду таким чином, щоб вони були сумісними одна з одною. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.
▶️ Як потрапити до «клубу білого бізнесу»
▶️ Коли зможете переглянути Перелік платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства
▶️ Яку інформацію виноситимуть на загал і як цього уникнути
▶️ Як визначатимуть показники
▶️ Які пільги у бронюванні працівників
Серед основних змін:
- скасували норму щодо кольору та розміру квитка, тарифних зон, залежно від виду сполучення. Тепер не має значення, якого кольору та розміру буде квиток – головне наявність обов’язкових елементів;
- визначили обов’язкові реквізити. Це інформація про:
- маршрут,
- вартість проїзду,
- реєстраційний номер квитка,
- час та дату відправлення і прибуття рейсу,
- інформація про перевізника та оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду (у разі її запровадження),
- дані про страхування,
- строк/термін дії квитка (якщо на маршруті діє автоматизована система обліку оплати проїзду);
- врегулювали поняття форми електронного квитка у відповідності з чинним Законом № 3778;
- визначили, що електронний квиток може бути на телефоні чи будь-якому іншому цифровому гаджеті та є рівноцінним такому, що виготовлений друкарським способом.