До 15 листопада великим платникам податків необхідно подати форму № 1-ОПП до органів Міндоходів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної податкової та митної політики, визначає порядок обліку платників податків у контролюючих органах та порядок формування Реєстру великих платників податків на відповідний рік з урахуванням критеріїв, визначених ПК для великих платників податків

Фахівці столичного управління Міндоходів нагадують, що пунктом 64.7 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної податкової та митної політики, визначає порядок обліку платників податків у контролюючих органах та порядок формування Реєстру великих платників податків (далі — Реєстр)на відповідний рік з урахуванням критеріїв, визначених ПК для великих платників податків.

Відповідно до підпункту 14.1.24 ПК великий платник податків — юридична особа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує п’ятсот мільйонів гривень або загальна сума сплачених до Державного бюджету України податків за платежами, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує дванадцять мільйонів гривень.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

У разі включення платника податків до Реєстру на нього поширюються особливості, визначені ПК для великих платників податків.

Після включення платника податків до Реєстру та отримання повідомлення відповідного центрального органу виконавчої влади про таке включення платник податків зобов’язаний стати на облік у контролюючому органі, що здійснює податкове супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр.

У разі отримання платником податків повідомлення про включення платника податків до Реєстру такий платник податків зобов’язаний не пізніше 15 листопада поточного року подати до вказаного у такому повідомленні органу доходів і зборів за новим місцем обліку заяву за формою № 1-ОПП про взяття на облік з початку календарного року, на який сформовано Реєстр.

Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків, центральний орган виконавчої влади, має право приймати рішення про зміну основного місця обліку та переведення їх на облік у контролюючі органи, що здійснюють супроводження великих платників податків.

У разі відсутності за місцем реєстрації великого платника податків контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків, облік такого платника податків за рішенням центрального органу виконавчої влади, здійснюється або територіально найближчим контролюючим органом, що здійснює супроводження великих платників податків, або іншим контролюючим органом.

У разі прийняття рішення про переведення великого платника податків на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи інший контролюючий орган, відповідні контролюючі органи зобов’язані протягом 20 календарних днів після прийняття такого рішення здійснити взяття на облік/зняття з обліку такого платника податків.

Звертаємо увагу на те, що великий платник податків, щодо якого центральним органом виконавчої влади прийнято рішення про переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи інший контролюючий орган, після взяття його на облік за новим місцем обліку зобов’язаний сплачувати податки за місцем попереднього обліку в контролюючих органах, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов’язки, передбачені ПК, за новим місцем обліку.

При цьому звертаємо увагу на особливості щодо подання звітності з ЄСВ та його сплати. Великі платники податків сплачують та подають звітність з ЄСВ до контролюючих органів доходів і зборів за основним місцем обліку, тобто органів, що здійснюють супроводження великих платників податків.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34008

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7424

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242860

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді