Мін’юст нагадав, що ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді. При цьому під іншим володінням особи розуміються, зокрема, приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Кримінальне процесуальне законодавство дозволяє слідчому, прокурору до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках. А саме: у випадках, пов’язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Крім цього, міністерство наголосило на тому, що під час обшуку або огляду житла чи іншого володіння особи обов’язково мають бути присутні не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії. Водночас понятими не можуть бути потерпілий, родичі підозрюваного, обвинуваченого і потерпілого, працівники правоохоронних органів, а також особи, зацікавлені в результатах кримінального провадження.
Що ж до особи, яка має право на тимчасовий доступ до речей і документів, то її прізвище, ім’я та по батькові мають бути обов’язково зазначені в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів.