Розрахунки з використанням платіжних терміналів є обов’язковими

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій, зобов’язані забезпечити можливість здійснення розрахунків за продані товари з використанням електронних платіжних засобів

Суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій, зобов’язані забезпечити можливість здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів.

Кількість платіжних терміналів повинна становити не менше ніж 50% кількості реєстраторів розрахункових операцій, а в разі наявності одного реєстратора розрахункових операцій суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Розрахунки мають забезпечуватися за допомогою не менше ніж трьох платіжних систем, однією з яких має бути багатоемітентна платіжна система, платіжною організацією якої є резидент України. До таких систем належать VISA і MasterCard.

Не зобов’язані встановлювати спеціальні платіжні засоби такі суб’єкти господарювання:

  • заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема: особовий склад Збройних сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств;
  • які не застосовують реєстратори розрахункових операцій;
  • які здійснюють діяльність у населених пунктах з кількістю населення менше 25 тис. осіб;
  • підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. м (крім АЗС).

Слід врахувати, що фізичні особи — підприємці, які перебувають на єдиному податку, не зобов’язані використовувати спеціальні платіжні термінали, тому що вони не зобов’язані застосовувати у розрахунках РРО.

За обмеження або відмову в реалізації прав споживачів щодо використання електронних платіжних засобів на суб’єктів господарської діяльності накладається штраф у розмірі 500 нмдг, тобто 8500 грн. (постанова КМУ від 02.10.2013 № 727, чинна з 17.10.2013).

Слід врахувати, що сліп, надрукований на платіжному терміналі, не є розрахунковим документом у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР. Тобто використання платіжного терміналу не замінює РРО.

Контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснюють органи Міндоходів. Контроль за забезпеченням захисту прав держателів електронних платіжних засобів на здійснення зазначених розрахунків — Держспоживінспекція України.

Обов’язок щодо проведення розрахунків з покупцями за допомогою електронних платіжних засобів встановлено частиною 2 статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 № 1023-XII, пунктом 14.19 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 № 2346-III та постановою КМУ від 29.09.2010 № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів».


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34003

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7422

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242853

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді