Правила бронювання кінцевих бенефіціарних власників: лист Мінекономіки

Порядок бронювання не містить вимог щодо особливостей бронювання кінцевих бенефіціарних власників підприємств, які не є їх працівниками. Тому бронювання таких військовозобов'язаних здійснюється у загальному порядку

Правила бронювання кінцевих бенефіціарних власників: лист Мінекономіки

Лист Мінекономіки від 18.07.2024 № 2704-20/51455-03

Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань або функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у тому числі кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їх працівниками (п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII; далі — Закон № 3543).

Постановою КМУ «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 27.01.2023 № 76 затвердили Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану (далі — Порядок бронювання).

Військовозобов’язані кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їх працівниками, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності (п. 8 Порядку бронювання).

Бронюванню підлягають всі військовозобов’язані кінцеві бенефіціарні власники (далі — КБВ) таких підприємств, які не є їх працівниками (п. 9 Порядку бронювання).

Отже, зазначені норми застосовуються до бенефіціарних власників підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період (далі — підприємства).

Оскільки Порядок бронювання не містить вимог щодо особливостей бронювання на період мобілізації та на воєнний час КБВ підприємств, які не є їх працівниками, бронювання таких військовозобов’язаних здійснюють у загальному порядку.

Зокрема, відомості про КБВ підприємств включають до списку військовозобов’язаних, які пропонують до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, за формою згідно з додатком 1 до Порядку бронювання (далі — список), з відповідним обґрунтуванням.

В обґрунтуванні додатково зазначають інформацію, що дає змогу встановити КБВ, — прізвище, ім’я та (за наявності) по батькові, країна громадянства та постійного місця проживання, дата народження, характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу).

До обґрунтування додають копії документів, які підтверджують наявність запису про КБВ підприємства в ЄДР.

Список, а також довідку про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2 до Порядку бронювання (далі — довідка), щодо КБВ підприємств рекомендують формувати окремо від списку і довідки стосовно військовозобов’язаних працівників підприємства.

Законом № 3543-XII і Порядком бронювання не встановили обмеження щодо обсягів бронювання КБВ підприємств, які не є їх працівниками.

Отже Законом і Порядком бронювання не встановлено обмеження щодо обсягів бронювання кінцевих бенефіціарних власників підприємств, які не є їх працівниками.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4186

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7328

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
661

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82393

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді