Облік фізичних осіб — платників податків, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі — ДРФО) за прізвищем, ім’ям, по батькові (за наявності), серією та/або номером паспорта громадянина України (далі — паспорт). До паспортів зазначених осіб вносять відмітку, яка свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта.
Фізособа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника, зобов’язана особисто подати до відповідного контролюючого органу:
- Повідомлення за формою № 1П, яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі ДРФО
- пред’явити паспорт або документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше.
У разі зміни прізвища, імені чи по батькові особа, крім паспорта, пред’являється свідоцтво про шлюб (за наявності), свідоцтво про розірвання шлюбу (за наявності), свідоцтво про зміну імені (за наявності).
Фізособа подає Повідомлення до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу (п. 3 розд. VIІI Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 29.09.2017 № 822; далі — Положення № 822).
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової
У разі, якщо фізична особа, до паспорта якої внесли відмітку про право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта, раніше була зареєстрована в ДРФО за реєстраційним номером облікової картки платника, після взяття на облік в окремому реєстрі ДРФО реєстраційний номер облікової картки платника закривається (датою закриття є дата внесення відмітки до паспорта), а у разі наявності у паспорті відмітки про реєстраційний номер облікової картки платника таку відмітку анулюють.
Отже, фізособа, яка раніше була зареєстрована в ДРФО за реєстраційним номером облікової картки платника може через свої релігійні переконання відмовитися від реєстраційного номера облікової картки платника. Після взяття на облік в окремому реєстрі ДРФО реєстраційний номер облікової картки платника закривається (датою закриття є дата внесення відмітки до паспорта). У разі наявності у паспорті відмітки про реєстраційний номер облікової картки платника таку відмітку анулюють у порядку, встановленому розділом VIII Положення № 822.