Яка застосовується відповідальність до суб’єкта господарювання, якщо готівку у ящику РРО буде залишено з попереднього дня?
Пунктом 6 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом МДЗ від 28.08.2013 № 417 (далі — Порядок № 417), передбачено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо таке внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Операція «службове внесення» використовується також для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту. Підтвердженням того, що відповідну суму внесено до РРО як розмінну монету, є Z-звіт, у якому відображається інформація про операцію «службове внесення».
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Таким чином, якщо готівкову виручку з попереднього дня, що зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, не буде зареєстровано (внесено) через РРО з використанням операції «службове внесення», це призведе до виникнення невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО. Згідно з пунктом 1 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті (при використанні розрахункової книжки — загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня), застосовуються фінансові санкції у розмірі:
1 гривня — за порушення, вчинене вперше;
100% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг) — за порушення, вчинене вдруге;
500% вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг) — за кожне наступне порушення.
Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»