Законодавці заборонять юрособам використовувати російські програмні продукти

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

30 серпня у ВРУ зареєстрували законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про санкції» щодо заборони використання програмних продуктів (програмного забезпечення)» від 30.08.2024 № 11492-1

Україна посилить санкції проти російських програм — КМУ підтримав законопроєкт

Проєкт Закону від 30.08.2024 № 11492-1

Дві головні цілі документу:

1️. Заборонити використання на території України програмних продуктів (програмного забезпечення), у першу чергу, російського походження, зокрема, виробником / розробником / правовласником якого є юридичні та фізичні особи безпосередньо, або опосередковано. Оскільки, використання таких програмних продуктів несе загрозу кіберпростору, а саме:

  • ризики вчинення хакерських атак;
  • внаслідок цього втрата інформації та даних;
  • негативний вплив на бізнес-процеси;
  • несанкціонований доступ до конфіденційної та комерційної інформації.

2️. Зупинити оплати за такі програмні продукти (програмне забезпечення), а також пов’язані з цим послуги, до держави-агресора.

Проєкт Закону містить положення, направлені на можливість швидкого та оперативного реагування на наявні і потенційні загрози національній безпеці України у разі наявності підстав для застосування санкцій, встановлених у статті 3 Закону України «Про санкції» від 14.08.2014 № 1644-VII.

Законопроєкт є альтернативним до урядового законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про санкції» щодо заборони використання програмних продуктів та доступу до електронних інформаційних ресурсів» від 19.08.2024 № 11492.

Документом вводиться заборона використання програмних продуктів, які походять з іноземних держав, щодо яких застосували санкції.

Під заборону потрапляють програмні продукти, якщо вони:

  • створені фізичними чи юридичними особами з іноземних держав, до яких застосували санкції;
  • програмні продукти, створені з використанням вихідного або об’єктного коду програмних продуктів, що підпадають під санкції;
  • програмні продукти, розроблені особами, які підпадають під санкції, незалежно від країни їхнього походження.

Штрафи за невчасну сплату пені у сфері ЗЕД

Заборона доступу до електронних інформаційних ресурсів в Інтернеті, які належать або контролюються особами чи організаціями, щодо яких застосували санкції. Це стосується вебсайтів, веб-сторінок, електронних комунікаційних мереж та інформаційно-комунікаційних систем.

У Держспецзв’язку теж прокоментували рішення урядовців. Це означає, що юридичним особам буде заборонено використання програм, створених у країнах-агресорах або пов'язаних з ними компаніях. Також під заборону потрапить доступ до сайтів і сервісів, які становлять загрозу для національної безпеки.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
36

Відпускні 2025: приклади, формули, таблиця для бухгалтера

Як правильно нарахувати відпускні у 2025 році? Розберемо, як розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріплюємо прикладами розрахунку відпускних для різних ситуацій
1326299

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді