Підприємство (платник ПДВ) відповідно до колдоговору забезпечує харчуванням своїх працівників. Вартість харчування утримується із зарплати. Чи можна формувати податковий кредит за придбаними товарами (послугами), які використовуються для приготування обідів?
Відповідно до пункту 185.1 Податкового кодексу України (ПК) об’єктом оподаткування є операції платників податку з:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК, у т. ч. операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об’єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;
б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 ПК.
Постачання товарів — будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у т. ч. продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп. 14.1.191 ПК). Тобто, така операція є об’єктом оподаткування, тому що підпадає під визначення «поставка товарів».
Згідно із абзацом 1 пункту 188.1 ПК у разі постачання товарів база оподаткування ПДВ визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості.
Датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше (п. 187.1 ПК):
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку — дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої — дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів — дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформленої відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг — дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до пункту 198.3 ПК податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 ПК, протягом такого звітного періоду у зв’язку з придбанням або виготовленням товарів (у т. ч. при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Оскільки таке харчування безпосередньо пов’язане з господарською діяльністю підприємства відповідно до ПК при дотриманні наведених норм, підприємство має право на формування податкового кредиту за придбаними товарами (послугами), які використовуються для приготування обідів.
Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»