Кабмін прийняв постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2016 р. № 43 і від 25 жовтня 2017 р. № 1110» від 06.09.2024 № 1031, проєкт якої розробив Мінфін спільно з Держаудитслужбою.
Насамперед йдеться про організацію роботи Держаудитслужби як Служби координації боротьби із шахрайством для організації взаємодії з Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF).
Так, змінами до Положення про Держаудитслужбу:
- уповноважують Держаудитслужбу на здійснення функції Служби координації боротьби із шахрайством;
- розширюють повноваження відомства щодо розгляду звернень (заяв, скарг тощо) та надання роз’яснень з питань боротьби із шахрайством з коштами ЄС, корупцією та будь-якими іншими порушеннями, що негативно впливають на фінансові інтереси ЄС.
Податкова готує «чорний список» несумлінних платників, щоб управляти податковими ризиками і впливати на сплату податків. Хто і як готуватиме цей список і чим це загрожує платникам, розповімо у цьому матеріалі
Окрім того, Порядок реалізації механізму міжвідомчої взаємодії доповнюють повноваженнями Служби координації боротьби із шахрайством, як-от:
- керівництво розробкою та реалізацією Національної стратегії для захисту фінансових інтересів ЄС із попереднім оцінюванням ризиків;
- розробка пропозицій до інших відповідних законодавчих та нормативно-правових актів;
- сприяння проведенню адміністративних розслідувань (перевірок на місцях та інспектувань) OLAF.
Нагадуємо, що Верховна Рада нещодавно ратифікувала Угоду між Україною та ЄС про участь України в програмі Союзу щодо боротьби із шахрайством (EUAF), підписану Міністром фінансів України Сергієм Марченком та Єврокомісаром із питань бюджету та адміністрування Йоханнесом Ханом 20 березня 2024 року.