Держбюджет-2025: у Мінфіні обговорили пропозиції профспілок і роботодавців до проєкту

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Під час розробки проєкту Держбюджету-2025 врахували основні прогнозні показники Бюджетної декларації на 2025–2027 роки. Вона передбачає МЗП у розмірі 8000 грн, а прожитковий мінімум для працездатних — 3028 грн

Держбюджет-2025: у Мінфіні обговорили пропозиції профспілок і роботодавців до проєкту

✅ ВСІ ОНЛАЙН КАЛЬКУЛЯТОРИ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА ✅

11 вересня під головуванням Першого заступника Міністра фінансів Дениса Улютіна і заступника Міністра фінансів Романа Єрмоличева відбулася онлайн-зустріч щодо обговорення пропозицій профспілок до проєкту Державного бюджету України на 2025 рік.

В обговоренні взяли участь представники профспілок та роботодавців, зокрема Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (СПО профспілок) і Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (СПО роботодавців), а також фахівці Мінфіну, Мінсоцполітики та Мінекономіки.

Під час розробки Держбюджету на 2025 рік враховувались основні прогнозні показники (зокрема, МЗП та прожитковий мінімум), закладені в Бюджетній декларації на 2025–2027 роки, затвердженої постановою КМУ від 28.06.2024 № 751. Збереження рівня основних показників кінця 2024 року вважають економічно обґрунтованими.

Учасники розглянули можливості щодо джерел наповнення держбюджету, зокрема наголосили на необхідності подальшої підтримки міжнародних партнерів і зміни підходів до оподаткування.

Також обговорювались питання підтримки вугільної, переробної та машинобудівної промисловості, можливості підвищення базових соціальних стандартів і гарантій. Так, ішлось про фінансування заробітної плати освітян, оплати праці в системі охорони здоров’я, проблеми кадрового забезпечення різних сфер тощо.

Учасники зустрічі погодились із позицією, що при розробці проєкту Державного бюджету на 2025 рік слід дотримуватись принципу суворої економії та пріоритетності видатків на безпеку та оборону країни, відновлення та захисті критичної інфраструктури, а головне — наближення перемоги України та її подальшої відбудови.

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34004

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7424

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242854

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді