При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку — продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка реєструється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою її складення (п. 201.10 Податкового кодексу України (ПК)).
Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань продавця, видається таким продавцем товарів (послуг) на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
(п. 201.4 та п. 201.10 ПК).
Згідно з пунктом 198.2 ПК датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Крім того, податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов’язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.
Пунктом 1.1 р. ІІІ Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних визначено, що облік виданих податкових накладних проводиться у день виникнення податкових зобов’язань.
Отже, якщо податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі у місяці, наступному за місяцем її виписки (але не пізніше ніж протягом п’ятнадцяти календарних днів з моменту їх виписки), то підприємство — покупець товарів/послуг повинен відобразити таку податкову накладну в складі податкового кредиту у звітному періоді її виписки та включити її до реєстру отриманих податкових накладних у звітному періоді виписки.