Аби уникнути штрафу, вчасно подайте повідомлення про об’єкти оподаткування

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Відповідно до пункту 63.3 Податкового кодексу України з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб

Відповідно до пункту 63.3 Податкового кодексу України (ПК) з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Платники податків незалежно від обраної ними системи оподаткування мають повідомляти органи доходів і зборів про всі об’єкти оподаткування, пов’язані з їх діяльністю. Це слід зробити протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об’єкта. Заяву за встановленою формою слід подати до Центру обслуговування платників податків територіального органу Міндоходів (вікно прийому вхідної кореспонденції).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Форма звітності № 20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» затверджена наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів».

Згідно з цим наказом об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі — об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами ПК.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування — типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування — платник податків надає зазначене повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією до органу доходів і зборів за місцезнаходженням об’єкта оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

Варто нагадати, що відповідно до положень чинного законодавства неподання у строки повідомлення про об’єкти оподаткування тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень на самозайнятих осіб та 510 гривень на юридичних осіб.

У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень на самозайнятих осіб та 1020 гривень на юридичних осіб.

Відповідальність за порушення встановленого порядку регламентована статтею 117 ПК.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79121

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
718777

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4475

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18084

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді