ДПС встановлює контролерів КІК, які вчасно не виконали обов’язки

З 2022 року контролери контрольованих іноземних компаній (КІК) зобов’язані подавати Повідомлення про КІК, Звіти про КІК, декларації про прибуток або про майновий стан та доходи та сплачувати податки. За не виконання правил КІК застосовують фінвідповідальність

ДПС встановлює контролерів КІК, які вчасно не виконали обов’язки

Якщо резидент України (фізична чи юридична особа) зареєстрував в іноземній державі / території юридичну особу, а в деяких випадках і утворення без статусу юридичної особи (наприклад: трасти, фонди), така юридична особа (утворення без статусу юридичної особи) є КІК (ст. 39-2 Податкового кодексу України; далі — ПК).

За не виконання правил КІК до контролюючої особи застосовують фінансову відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого визначили пунктом 120.7 ПК.

Так, за період з 01.01.2022 по 01.09.2024 ДПС отримала 16 917 Повідомлень про КІК, з яких 16 400 – від фізосіб-резидентів України та 517 — від юросіб-резидентів України по 8 482 КІК.

Також отримали 21 817 повних Звітів про КІК та 10 354 Звітів за скороченою формою. З них після граничних термінів подали понад 2 тисячі звітів.

Податківці акцентують увагу, що з метою виявлення потенційних контролерів КІК вони застосовують комплексний підхід, який складається, зокрема, з аналізу:

  • дисципліни звітування (неподання Повідомлень, своєчасності подання та не подання звітів про КІК), повноти та достовірності відображення інформації у звітах про КІК;
  • інформації та показників фінзвітності, аудиторських висновків, документації з ТЦ, первинних документів КІК;
  • відкритих джерел інформації, ЗМІ, міжнародних баз даних, OSINT, повідомлень від уповноважених органів, опрацювання інформації отриманої через обмін з іноземними компетентними органами тощо.

На сьогодні встановили понад 3 тисячі контролерів КІК, які вчасно не виконали обов’язки, передбачені статтею 39-2 ПК.

ДПС наголошує на необхідності виконання контролюючими особами правил КІК, які регламентує стаття 39-2 ПК.

Наразі триває робота щодо встановлення контролерів КІК та необхідності відповідного звітування про КІК.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді