Премію нарахували до підвищення ставки ВЗ, а виплатили пізніше: чи доутримувати суму збору
Застосовуйте чинну на момент нарахування ставку військового збору, тобто 1,5%.
Військовий збір нараховують і сплачують за тими самими правилами, що й податок на доходи фізосіб. Податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримати податок із суми такого доходу за його рахунок (пп. 168.1.1 Податкового кодексу України). Тобто фактично в оподаткуванні доходів фізосіб ключовим є момент нарахування доходу. ПДФО та військовий збір утримуйте, коли нараховуєте дохід фізособі. Застосовуйте діючу ставку.
Поки документ не набере чинності, дотримуйтеся чинного законодавства та утримуйте військовий збір за ставкою 1,5%.
Станом на 17.10.2024, тобто на дату нарахування премії, Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» 10.10.2024 № 4015-ІХ (далі ― Закон № 4015) не набрав чинності. Тож немає підстав застосовувати підвищену ставку податку.
До того ж Закон № 4015 містить перехідну норму:
«Доходи платників військового збору — осіб, визначених пунктом 162.1 статті 162 Податкового кодексу України, нараховані за наслідками податкових періодів до набрання чинності цим Законом, оподатковуються за ставкою військового збору, що діяла до набрання чинності цим Законом, незалежно від дати їх фактичної виплати (надання), крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом України.»
Тож навіть якщо нарахований дохід виплатите після набрання чинності Законом № 4015, робити перерахунок збору не потрібно буде. Дохід фактично оподаткували в момент нарахування.