Факт незнаходження підприємства за юрадресою — позиція суду

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Уже вкотре податківцям відмовлено в задоволенні позову про визнання протиправними запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців про місцезнаходження підприємства

Уже вкотре податківцям відмовлено в задоволенні позову про визнання протиправними запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР) про місцезнаходження підприємства.

В обгрунтування заявлених вимог податковий орган посилався на акт виходу за юридичною адресою підприємства, у якому зафіксована відсутність цієї юрособи за адресою свого місцезнаходження.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Однак, на думку судів, акт виходу за юридичною адресою підприємства не підтверджує незнаходження підприємства за юридичною адресою.

Відсутність підприємства за місцем знаходження не є і підставою для скасування запису у ЄДР. Сам же державний реєстратор не наділений повноваженнями здійснювати під час реєстраційних дій перевірку поданих відомостей та вимагати документи, не передбачених чинним законодавством, для вчинення реєстраційних дій.

І тільки у разі надходження державному реєстратору від податкового органу повідомлення про відсутність юрособи за її місцезнаходженням державний реєстратор протягом п’яти робочих днів з дати надходження зазначеного повідомлення зобов’язаний надіслати рекомендованим листом підприємству повідомлення про необхідність подати державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юрособу.

Оскільки у матеріалах справи вказане повідомлення податкового органу відсутнє, докази направлення державному реєстратору такого повідомлення не надані, посилання податківців на неправомірність дій державного реєстратора є безпідставним.

Крім того, ВАСУ звернув увагу на те, що наявність у ЄДР запису про відсутність юрособи за вказаним нею місцезнаходженням є підставою для постановлення судового рішення про припинення юрособи, не пов’язаного з її банкрутством

Але при цьому чинним законодавством України не передбачено можливість звернення податкового органу до суду із позовом про припинення юрособи. Податковий орган лише наділений компетенцією звернутися до суду із позовними вимогами про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79121

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
718779

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4475

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18084

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді