Критерії віднесення підприємств до критично важливих: як підтвердити відсутність заборгованості

Щоб отримати Довідку про відсутність заборгованості з платежів подайте відповідну заяву через Електронний кабінет платника. Наводимо приклад заповнення такої заяви

Критерії віднесення підприємств до критично важливих: як підтвердити відсутність заборгованості

В умовах військового стану особливої актуальності набуває питання визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для забезпечення стабільної роботи економіки, життєдіяльності населення та потреб Збройних Сил України.

Кабмін постановою від 27.01.2023 № 76 затвердив Критерії та порядок, за якими визначають підприємства, установи та організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.

Одним з критерієм є відсутність заборгованості зі сплати ЄСВ, що підтверджують:

  • довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладений на контролюючі органи (далі — Довідка)

або

  • витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства, установи, організації.

Процедура отримання Довідки здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2018 № 733 (далі — Порядок № 733).

Для отримання Довідки платник подає Заяву за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 733.

Заява передбачає обов'язкове посилання на відповідний нормативно-правовий акт, його номер та дату прийняття, яким передбачили необхідність підтвердження відсутності заборгованості.

Отже, для отримання Довідки з метою подальшого формування пакета документів для віднесення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими пункт 3 Заяви матиме вигляд «Довідку прошу надати відповідно до вимог: постанови Кабінету міністрів України від 27 січня 2023 № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час»».

Заяву подавайте в електронній формі через Електронний кабінет. Після опрацювання Заяви контролюючим органом, електронний документ (Довідку чи відмову) автоматично направлять до приватної частини ІКС «Електронний кабінет» платника».

 

Приклад заповнення платником ЗАЯВИ про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи 

Критерії віднесення підприємств до критично важливих: як підтвердити відсутність заборгованості

СКАЧАТИ

За інформацією ДПС у Сумській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про заброньованих працівників: строки, зразок

Перевірте, чи зобов’язане ваше підприємство до 10 жовтня відзвітувати про чисельність працівників, яких забронювало. Це залежить від того, чи діють на 1 жовтня відстрочки працівників, яких ви бронювали за списками військовозо¬бов’язаних або через Дію. У пригоді стануть таблиця і зразок звіту
4717

Бронювання працівників сільгосппідприємств: як скористатися

Мобілізація та дефіцит кадрів змушують агросектор шукати шляхи, щоб забронювати працівників. Один із них — отримати сільгосппідприємству статус критично важливого підприємства. Як це зробити та які подальші кроки в порядку броні працівників сільського господарства, розповість експерт
663

«Клуб білого бізнесу»: що варто знати

Президент України підписав Закон про «клуб білого бізнесу». Ще чекаємо на офіційне опублікування документа. Проте вже тепер ви маєте змогу оцінити, чи приймуть вас до клубу білого бізнесу і на які привілеї зможете розраховувати
928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді