Бізнес пропонує створити перелік підсанкційного ПЗ та підтримати створення українських аналогів

Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Уряду та Парламенту з пропозицією доопрацювати законопроєкти від 19.08.2024 № 11492 та від 30.08.2024 № 11492-1, якими вводять заборону використання підсанкційних програмних продуктів та доступу до електронних інформаційних ресурсів

Бізнес пропонує створити перелік підсанкційного ПЗ та підтримати створення українських аналогів

Бізнес розуміє важливість прийняття законопроєкту від 19.08.2024 № 11492 для забезпечення кращого рівня кіберзахисту, протидії дезінформації та недопущення загроз національній безпеці України.

Водночас бізнес-спільнота пропонує врахувати кілька важливих моментів, аби нововведення не мали негативного впливу на компанії, натомість сприяли більш швидкому та простому переходу на альтернативні програмні рішення.

Експерти Асоціації пропонують:

  • розробити чіткий перелік ворожих програмних продуктів та категорії електронних ресурсів, які підпадають під дію закону. Це може включати створення списку критеріїв, за якими визначатимуть ресурси, що підлягають забороні;
  • конкретизувати деякі загальні терміни, які потребують більш чіткого визначення, щоб уникнути різночитань, зловживань або надмірних обмежень.

За оцінкою експертів Асоціації, перехід на вітчизняне програмне забезпечення (ПЗ) потребує значних ресурсів. Тож бізнес вважає необхідним забезпечити державну підтримку (фінансову допомогу, податкові пільги чи субсидії на ліцензії на нове ПЗ) компаніям, які здійснюватимуть такий перехід.

Пропонують також встановити перехідний період у 12—24 місяці. Це мінімізує вплив зміни ПЗ на операційну діяльність компаній та зменшить ризики для економіки.

Водночас бізнес вважає за необхідне сприяти розвитку українських IT-продуктів. Це не тільки зменшить залежність від іноземних програм, але й стимулюватиме розвиток національної IT-індустрії.

ПРАКТИКУМ ВИЩОЇ ШКОЛИ ГОЛОВБУХА: ПОДАТКОВІ ПЕРЕВІРКИ

На думку експертів Асоціації, запровадження грантових програм та інвестиційних стимулів для українських розробників та розширення співпраці між державою та IT-компаніями сприятимуть такому розвитку.

Перехід на вітчизняні продукти потребує значних ресурсів також і з боку інтеграторів ПЗ. За інформацією компаній-членів Асоціації, на ринку й раніше спостерігався дефіцит таких фахівців, а за останні роки він тільки посилився. Можливим рішенням в цій ситуації було б запровадження економічного бронювання – для критичних спеціалістів у цій галузі.

Нагадуємо, що у Верховній Раді також зареєстрували альтернативний проєкт закону від 30.08.2024 № 11492-1. До нього бізнес має аналогічні коментарі.

Тож, представники Асоціації пропонують доопрацювати законопроєкти, враховуючи зазначені пропозиції бізнесу.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4869

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5559

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
77

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38173

Бухгалтерська довідка: коли та як складати

Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій
87845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді