Бізнес пропонує створити перелік підсанкційного ПЗ та підтримати створення українських аналогів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Уряду та Парламенту з пропозицією доопрацювати законопроєкти від 19.08.2024 № 11492 та від 30.08.2024 № 11492-1, якими вводять заборону використання підсанкційних програмних продуктів та доступу до електронних інформаційних ресурсів

Бізнес пропонує створити перелік підсанкційного ПЗ та підтримати створення українських аналогів

Бізнес розуміє важливість прийняття законопроєкту від 19.08.2024 № 11492 для забезпечення кращого рівня кіберзахисту, протидії дезінформації та недопущення загроз національній безпеці України.

Водночас бізнес-спільнота пропонує врахувати кілька важливих моментів, аби нововведення не мали негативного впливу на компанії, натомість сприяли більш швидкому та простому переходу на альтернативні програмні рішення.

Експерти Асоціації пропонують:

  • розробити чіткий перелік ворожих програмних продуктів та категорії електронних ресурсів, які підпадають під дію закону. Це може включати створення списку критеріїв, за якими визначатимуть ресурси, що підлягають забороні;
  • конкретизувати деякі загальні терміни, які потребують більш чіткого визначення, щоб уникнути різночитань, зловживань або надмірних обмежень.

За оцінкою експертів Асоціації, перехід на вітчизняне програмне забезпечення (ПЗ) потребує значних ресурсів. Тож бізнес вважає необхідним забезпечити державну підтримку (фінансову допомогу, податкові пільги чи субсидії на ліцензії на нове ПЗ) компаніям, які здійснюватимуть такий перехід.

Пропонують також встановити перехідний період у 12—24 місяці. Це мінімізує вплив зміни ПЗ на операційну діяльність компаній та зменшить ризики для економіки.

Водночас бізнес вважає за необхідне сприяти розвитку українських IT-продуктів. Це не тільки зменшить залежність від іноземних програм, але й стимулюватиме розвиток національної IT-індустрії.

На думку експертів Асоціації, запровадження грантових програм та інвестиційних стимулів для українських розробників та розширення співпраці між державою та IT-компаніями сприятимуть такому розвитку.

Перехід на вітчизняні продукти потребує значних ресурсів також і з боку інтеграторів ПЗ. За інформацією компаній-членів Асоціації, на ринку й раніше спостерігався дефіцит таких фахівців, а за останні роки він тільки посилився. Можливим рішенням в цій ситуації було б запровадження економічного бронювання – для критичних спеціалістів у цій галузі.

Нагадуємо, що у Верховній Раді також зареєстрували альтернативний проєкт закону від 30.08.2024 № 11492-1. До нього бізнес має аналогічні коментарі.

Тож, представники Асоціації пропонують доопрацювати законопроєкти, враховуючи зазначені пропозиції бізнесу.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12031

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
671

Продаж корпоративних прав 2025

Бізнесом володіють через корпоративні права. Контроль, дивіденди, управління — це те, що вони забезпечують. Однак від них вирішили позбутися. Як оподатковується продаж корпоративних прав? На яких рахунках відображаються корпоративні права? Особливості продажу в учасників ТОВ, повідомлення про зміни у кінцевих бенефіціарах, юридичне оформлення та інвестиційний прибуток у фізосіб. Про все це — у консультації
51395

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21435

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді