Бізнес пропонує створити перелік підсанкційного ПЗ та підтримати створення українських аналогів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Уряду та Парламенту з пропозицією доопрацювати законопроєкти від 19.08.2024 № 11492 та від 30.08.2024 № 11492-1, якими вводять заборону використання підсанкційних програмних продуктів та доступу до електронних інформаційних ресурсів

Бізнес пропонує створити перелік підсанкційного ПЗ та підтримати створення українських аналогів

Бізнес розуміє важливість прийняття законопроєкту від 19.08.2024 № 11492 для забезпечення кращого рівня кіберзахисту, протидії дезінформації та недопущення загроз національній безпеці України.

Водночас бізнес-спільнота пропонує врахувати кілька важливих моментів, аби нововведення не мали негативного впливу на компанії, натомість сприяли більш швидкому та простому переходу на альтернативні програмні рішення.

Експерти Асоціації пропонують:

  • розробити чіткий перелік ворожих програмних продуктів та категорії електронних ресурсів, які підпадають під дію закону. Це може включати створення списку критеріїв, за якими визначатимуть ресурси, що підлягають забороні;
  • конкретизувати деякі загальні терміни, які потребують більш чіткого визначення, щоб уникнути різночитань, зловживань або надмірних обмежень.

За оцінкою експертів Асоціації, перехід на вітчизняне програмне забезпечення (ПЗ) потребує значних ресурсів. Тож бізнес вважає необхідним забезпечити державну підтримку (фінансову допомогу, податкові пільги чи субсидії на ліцензії на нове ПЗ) компаніям, які здійснюватимуть такий перехід.

Пропонують також встановити перехідний період у 12—24 місяці. Це мінімізує вплив зміни ПЗ на операційну діяльність компаній та зменшить ризики для економіки.

Водночас бізнес вважає за необхідне сприяти розвитку українських IT-продуктів. Це не тільки зменшить залежність від іноземних програм, але й стимулюватиме розвиток національної IT-індустрії.

На думку експертів Асоціації, запровадження грантових програм та інвестиційних стимулів для українських розробників та розширення співпраці між державою та IT-компаніями сприятимуть такому розвитку.

Перехід на вітчизняні продукти потребує значних ресурсів також і з боку інтеграторів ПЗ. За інформацією компаній-членів Асоціації, на ринку й раніше спостерігався дефіцит таких фахівців, а за останні роки він тільки посилився. Можливим рішенням в цій ситуації було б запровадження економічного бронювання – для критичних спеціалістів у цій галузі.

Нагадуємо, що у Верховній Раді також зареєстрували альтернативний проєкт закону від 30.08.2024 № 11492-1. До нього бізнес має аналогічні коментарі.

Тож, представники Асоціації пропонують доопрацювати законопроєкти, враховуючи зазначені пропозиції бізнесу.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310755

Порядок знищення первинних документів

З консультації дізнаєтеся, який алгоритм знищення первинних бухгалтерських документів, та знайдете зразок заповнення акта на знищення первинних документів
50984

Гранти для розвитку бізнесу 2025

Один зі способів для бізнесу втриматися в ці непрості часи — отримати грант. Де шукати гранти, як їх отримати й оподаткувати, пояснив експерт
20305

Інвойс: зразок

Особи, які провадять зовнішньоекономічну діяльність, щодня мають справу з інвойсом. Мінфін визнає його первинним документом. А податківці вимагають додатково складати до інвойсу акт виконаних робіт, податкову накладну чи рахунок-фактуру. Чия позиція в пріоритеті та що робити на практиці? Усе пояснить експерт
66112

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3713

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді