Як заповнювати податкову накладну при продажу імпортного товару
Підприємець отримав від постачальника імпортне дизельне паливо. Чи потрібно в податковій накладній вказувати номер та дату ВМД при реалізації дизельного палива. Що робити з податковими накладними вже складаними та зареєстрованими у Єдиному реєстрі без даних щодо МД?
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Згідно зі змінами, внесеними до Податкового кодексу України (ПК) Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» від 20.11.2012 № 5503-VI з 1 січня до 1 липня 2013 року при складанні податкової накладної не потрібно було проставляти номер та дату митної декларації (МД), за якою здійснювалось митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України (п. 30 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України). Тобто з 01.07.2013 підприємствам при торгівлі імпортованими товарами потрібно проставляти дату та номер митної декларації у податковій накладній.
Але ж Міндоходів у своєму листі № 5790/6/99-99-19-04-01-10 від 26.06.2013 повідомив, що реквізити «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» підлягають зазначенню у податковій накладній з моменту набрання чинності змін до форми податкової накладної про її доповнення відповідними графами для відображення таких реквізитів.
Оскільки підпункт «ї» пункту 201.1 ПК вже діє, то, на нашу думку, потрібно зазначати номер та дату МД у податковій накладній, адже листи податкового органу не допоможуть захистити себе при перевірці.
Ще більше робочих ситуацій ви знайдете в системі актуальних консультацій «Експертус Податки»