До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника включають суму пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії, внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачену будь-якою особою — резидентом за платника податку чи на його користь. Виняток — суми, що сплачує, зокрема, роботодавець-резидент за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку та/або за договорами добровільного медичного страхування в межах 30% нарахованої заробітної плати такому працівнику (пп. «в» пп. 164.2.16 Податкового кодексу України).
Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами (далі — Порядок № 4) затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4.
Згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб у додатку 4ДФ до Розрахунку суми внесків, що сплачує роботодавець-резидент за свій рахунок за договорами добровільного медичного страхування відображайте за ознакою доходу «125».
Сума страхових внесків, сплачена роботодавцем — резидентом за свій рахунок на користь працівника за договорами добровільного медичного страхування в межах 30% нарахованої заробітної плати такого працівника, не оподатковують ПДФО. У разі перевищення вказаного розміру, суму такого перевищення включайте до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи та оподатковуйте ПДФО за ставкою 18%, військовим збором за ставкою 1,5%. При цьому у додатку 4ДФ до Розрахунку під ознакою доходів «125» відображайте усю суму страхового внеску.