Податкова знижка при отриманні молодіжного житлового кредиту

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображає платник у річній податковій декларації, яку подає по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року

Податкова знижка при отриманні молодіжного житлового кредиту

Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначили статтею 166 Податкового кодексу України (далі — ПК).

Платник має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного, зокрема на такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, як частина суми процентів, сплачених цим платником за користування іпотечним житловим кредитом (пп. 166.3.1 ПК).

Тобто, до податкової знижки платник податку — резидент має право включити частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року (п. 175.1 ПК). А повернення ПДФО може здійснюватися лише в межах сум, які фактично надійшли до бюджету від конкретного платника у звітному році.

Таким чином, якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачили повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може лише в частині особисто сплачених ним процентів. Але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.

Одночасно слід зазначити, що до податкової знижки включають фактично здійснені протягом звітного податкового року платником витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема:

  • квитанціями, чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача)
  • копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково відображають вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

За інформацією ДПС у Львівській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240847

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450535

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
57294

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді