ДПС виявила мережу магазинів, в якій покупцям видавали імітовані фіскальні чеки

Інформацію про роботу мережі, яка спотворювала реальні обсяги розрахунків, направлять до правоохоронних органів для надання правової оцінки таким діям та організації відповідних заходів

ДПС виявила мережу магазинів, в якій покупцям видавали імітовані фіскальні чеки

Під час проведення фактичних перевірок податківці виявили окремих суб’єктів господарювання, що здійснювали діяльність в магазинах під одним брендом та мали зареєстровані програмні реєстратори розрахункових операцій (далі — ПРРО).

При цьому при продажу товарів, загальна вартість яких перевищувала 300 гривень та за умови розрахунку готівкою, покупцям (споживачам) видавалися імітовані фіскальні чеки. Вони створювалися за допомогою спеціального програмного забезпечення, що забезпечувало функціонування ПРРО.

Такі розрахунки не фіскалізували в установленому законодавством порядку та проходили повз Систему обліку даних реєстраторів розрахункових операцій ДПС. Це у свою чергу, призводило до спотворення реальних обсягів розрахунків та заниження реального обсягу доходів таких суб’єктів господарювання.

Крім того, під час проведення фактичних перевірок контролери встановили використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин.

За результатами вказаних перевірок до суб’єктів господарювання очікується застосування значних сум фінансових санкцій.

Також відповідна інформація щодо виявленої мережі, яка спотворювала реальні обсяги розрахунків, буде направлена до правоохоронних органів для надання правової оцінки таким діям та організації відповідних заходів.

Зверніть увагу, що на вебпорталі ДПС у розділі «Е-сервіси» функціонує пошуковий сервіс «Пошук фіскального чека. Він дозволяє здійснити пошук чека РРО/ПРРО, перевірити його справжність та припинити незаконну діяльність окремих торгівців.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19903

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34841

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді