Документ вимагає посилення контролю за імпортною продукцією, зокрема посилення перевірок товарів, які потрапляють на ринок через неформальні канали. Також планують вдосконалити систему моніторингу та підвищення ефективності заходів щодо недопущення небезпечної продукції на ринок. Особливу увагу направлять на проблему «сірого» імпорту та контрабанди продукції, яка потрапляє на ринок без належної документації.
Про це зазначив заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Крейтор.
Згідно з даними міжнародної системи RAPEX, найбільш небезпечними та проблемними товарами у 2024 році виявилися:
- іграшки, що містять токсичні речовини або дрібні деталі, небезпечні для дітей;
- електричне та електронне обладнання, яке становить ризик займання чи ураження електричним струмом.
- освітлювальні пристрої, що не відповідають нормам випромінювання.
Упродовж 2024 року спеціалісти Держпродспоживслужби здійснили понад 900 перевірок характеристик продукції. За їх результатами виявили понад 746 тисяч одиниць ламп із неспрямованим випромінюванням і понад 200 тисяч одиниць низьковольтної продукції, що не відповідають вимогам безпеки та могли становити ризик для здоров’я споживачів.
Продукція, що не відповідає встановленим вимогам, класифікується як така, що має високий ступінь ризику. Це особливо стосується товарів, призначених для вразливих груп споживачів — дітей, вагітних жінок, осіб похилого віку, а також продукції, яка містить небезпечні хімічні або біологічні речовини.