З 1 лютого запрацюють нові ліміти на перекази для клієнтів без підтверджених доходів

Найбільші банки підписали меморандум про додаткове обмеження переказів з карти на карту. Меморандум передбачає зниження лімітів карткових переказів для клієнтів без підтверджених джерел доходів

Готують нові обмеження для переказів з картки на картку

10 грудня 2024 року найбільші банки України за координації банківських асоціацій підписали Меморандум «Про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг», яким обумовлюється зниження лімітів для переказів.

Меморандум стосується взаємодії банків та надавачів платіжних послуг із клієнтами фізичними-особами, ФОП та ФОП як частини групи пов’язаних компаній.

Це ініціатива банківського сектору, спрямована на зменшення тіньового сектору економіки, а також протидію терористичній і диверсійній діяльності росії, що фінансується через використання «дропів». Вона має на меті унеможливлення використання карток та платіжної інфраструктури шахраями та іншими зловмисниками.

Меморандум, зокрема, підписали чотири великих банки-емітенти: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «Універсал Банк».

Меморандум відкритий для підписання всіма банками.

Банки не встановлюватимуть ліміти на операції клієнтів з підтвердженими джерелами доходів. Зокрема, це стосується зарплатних клієнтів та інших клієнтів з підтвердженими доходами, а також волонтерів, ідентифікованих надавачем платіжних послуг згідно з вимогами постанови НБУ від 24.02.2022 № 18.

Якщо ж документально підтвердженого доходу немає, то банки зобов’язуються встановити ліміти (поширюватимуть на перекази за реквізитами IBAN) на операції:

  • з 01.02.2025для клієнтів «високого» рівня ризику ліміт в сумі до 50 тис. грн/міс;
  • для клієнтів «середнього» та «низького» рівнів ризику — відповідно до лімітів та строків поетапної реалізації:
    • з 01.02.2025 — в сумі до 150 тис. грн/міс;
    • з 01.06.2025 — в сумі до 100 тис. грн/міс.

Ліміти не включатимуть операції з переказу коштів між двома рахунками, які клієнт відкрив в одному банку. За наявності документально підтверджених доходів клієнта, що перевищують установлений на дату ліміт, банки здійснюватимуть перекази в межах підтвердженого доходу.

Крім того, клієнт під час обслуговування має право звернутися до надавача платіжних послуг-учасника Меморандуму із запитом для підвищення встановленого ліміту з обов’язковим наданням документального підтвердження коштів.

Документальне підтвердження доходів передбачає отримання документів/інформації в електронній формі, таких як сформовані клієнтом довідки ОК5 та ОК7, податкова декларація, зарплатні відомості, підтверджені доходи членів родин, підтвердження волонтерської діяльності.

Також повідомляють, що новостворені ФОП (до 6 місяців) підлягатимуть поглибленому вивченню бізнес-діяльності під час встановлення ділових відносин та посиленому моніторингу операцій.

За інформацією НБУ

За інформацією Ніни Южаніної


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19722

Поворотна фінансова допомога: бухгалтерські проводки

У консультації розглянемо, що таке поворотна фінансова допомога, поворотна фінансова допомога від засновника, чим вона відрізняється від звичайної позики. Дізнаємося, чи оподатковується поворотна фінансова допомога, що із її дисконтуванням і багато інших важливих аспектів
304046

Списання безнадійної дебіторської заборгованості

Облік безнадійної дебіторської заборгованості. Списання безнадійної дебіторки через резерв та без нього. Приклади бухгалтерських проведень зі списання безнадійної дебіторської заборгованості. Виправлення помилок, якщо безнадійну дебіторку не списали. Вплив списання дебіторської заборгованості на податок на прибуток
200490

«Призначення платежу»: що писати для різних платежів

Зібрали в одній пам’ятці приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для різних ситуацій. За нашими підказками без проблем складете платіжки на сплату податків, зборів, штрафів та інших платежів
33756

Агентський договір: зразок

Агент — це посередник, який шукає клієнта для замовника. Укладений з агентом договір визначає його права, обов’язки, правила оплати його послуг. Як скласти агентський договір, що у ньому слід передбачити, чи треба довіреність, документація агентської діяльності, зразок агентського договору — все це знайдете в огляді
24544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді