З 1 лютого запрацюють нові ліміти на перекази для клієнтів без підтверджених доходів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Найбільші банки підписали меморандум про додаткове обмеження переказів з карти на карту. Меморандум передбачає зниження лімітів карткових переказів для клієнтів без підтверджених джерел доходів

Готують нові обмеження для переказів з картки на картку

10 грудня 2024 року найбільші банки України за координації банківських асоціацій підписали Меморандум «Про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг», яким обумовлюється зниження лімітів для переказів.

Меморандум стосується взаємодії банків та надавачів платіжних послуг із клієнтами фізичними-особами, ФОП та ФОП як частини групи пов’язаних компаній.

Це ініціатива банківського сектору, спрямована на зменшення тіньового сектору економіки, а також протидію терористичній і диверсійній діяльності росії, що фінансується через використання «дропів». Вона має на меті унеможливлення використання карток та платіжної інфраструктури шахраями та іншими зловмисниками.

Меморандум, зокрема, підписали чотири великих банки-емітенти: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Райффайзен Банк», АТ «Універсал Банк».

Меморандум відкритий для підписання всіма банками.

Банки не встановлюватимуть ліміти на операції клієнтів з підтвердженими джерелами доходів. Зокрема, це стосується зарплатних клієнтів та інших клієнтів з підтвердженими доходами, а також волонтерів, ідентифікованих надавачем платіжних послуг згідно з вимогами постанови НБУ від 24.02.2022 № 18.

Якщо ж документально підтвердженого доходу немає, то банки зобов’язуються встановити ліміти (поширюватимуть на перекази за реквізитами IBAN) на операції:

  • з 01.02.2025для клієнтів «високого» рівня ризику ліміт в сумі до 50 тис. грн/міс;
  • для клієнтів «середнього» та «низького» рівнів ризику — відповідно до лімітів та строків поетапної реалізації:
    • з 01.02.2025 — в сумі до 150 тис. грн/міс;
    • з 01.06.2025 — в сумі до 100 тис. грн/міс.

Ліміти не включатимуть операції з переказу коштів між двома рахунками, які клієнт відкрив в одному банку. За наявності документально підтверджених доходів клієнта, що перевищують установлений на дату ліміт, банки здійснюватимуть перекази в межах підтвердженого доходу.

Крім того, клієнт під час обслуговування має право звернутися до надавача платіжних послуг-учасника Меморандуму із запитом для підвищення встановленого ліміту з обов’язковим наданням документального підтвердження коштів.

Документальне підтвердження доходів передбачає отримання документів/інформації в електронній формі, таких як сформовані клієнтом довідки ОК5 та ОК7, податкова декларація, зарплатні відомості, підтверджені доходи членів родин, підтвердження волонтерської діяльності.

Також повідомляють, що новостворені ФОП (до 6 місяців) підлягатимуть поглибленому вивченню бізнес-діяльності під час встановлення ділових відносин та посиленому моніторингу операцій.

За інформацією НБУ

За інформацією Ніни Южаніної


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гранти для розвитку бізнесу 2025

Один зі способів для бізнесу втриматися в ці непрості часи — отримати грант. Де шукати гранти, як їх отримати й оподаткувати, пояснив експерт
20325

Оренда офісу у фізособи: договірні відносини та оподаткування

Підприємство вирішило взяти в оренду приміщення у фізособи. Як оформити такі договірні відносини? Як відобразити операції з оренди приміщення в обліку? Як оподатковувати оплату орендної плати фізособі? Як бути з оподаткуванням ремонтів та компенсацією комунальних послуг при оренді офісу? Відповіді на ці та інші питання знайдете в цьому огляді
106942

Дебіторська заборгованість: як нею керувати

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінансовій звітності — у консультації
118315

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
219507

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
21015

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді