Відповідно до пункту 10.4 Податкового кодексу України (ПК) місцеві ради у межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання запровадження туристичного збору. Тобто збір справляється лише у разі, якщо він запроваджений органом місцевого самоврядування на території, де надаються послуги з тимчасового розміщення відпочивальників.
Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем його реєстрації, зобов’язаний зареєструвати цей підрозділ як податкового агента туристичного збору в органі державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу (неосновне місце обліку, як платник інших податків і зборів) (пп. 268.7.2 ПК).
Будьте в темі! ТОП-Зміни законодавства у зручній таблиці
Податкова декларація подається за звітний період у встановлені ПК строки до органу державної податкової служби, у якому перебуває на обліку цей платник податків (п. 49.1 ПК).
Враховуючи зазначене, фізична особа — підприємець, що надає послуги з тимчасового проживання та виступає як податковий агент, має подавати декларацію з туристичного збору та сплачувати туристичний збір до податкового органу за місцем реєстрації. Якщо така особа надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем свого проживання (реєстрації), то декларування та сплата туристичного збору здійснюються за місцем провадження діяльності, де надаються зазначені послуги.