Податківці вказали на відмінності у порядку та строках накладення адміністративного стягнення за вчинення різних видів адмінправопорушень, а саме продовжуваних та триваючих.
Під час вирішення питання про віднесення адміністративного правопорушення до категорії триваючого або правопорушення, що носить разовий характер, враховується суть порушення.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Зокрема, продовжуваним адмінпроступком вважається ряд ідентичних проступків, які вчиняються неодноразово з однаковою метою, формою вини, тими ж суб’єктами, засобами дії і які складають у сукупності єдине правопорушення (наприклад, дрібне розкрадання державного або колективного майна).
У свою чергу триваючими адміністративними проступками є проступки (дії або бездіяльність), пов’язані з тривалим, безперервним невиконанням обов’язків, передбачених правовою нормою, які припиняються або виконанням регламентованих обов’язків, або притягненням винної у невиконанні особи до відповідальності. Тобто триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом під час проведення перевірок (наприклад, у разі виявлення відсутності обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов’язкову форму обліку, бухгалтерського обліку об’єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку і т.д., що встановити можна тільки під час документальної перевірки на підставі первинних документів).
Стягнення за триваючі адмінправопорушення може бути накладено в строк не пізніше ніж через 2 місяці з дня його виявлення (з дати складання та підписання акта перевірки).
До разових адмінправопорушень податківці відносять несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів та державних цільових фондів, тощо.
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладено в строк не пізніше ніж через 2 місяці з дня вчинення правопорушення.