Чи можна виписати податкову накладну на філію
Підприємство-постачальник уклав договір купівлі-продажу з філією. На кого виписувати податкову накладну — на філію чи головне підприємство?
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Філія є структурним підрозділом головного підприємства.
Враховуючи норми статті 55 Господарського кодексу України, філія не є юридичною особою, а також не є суб’єктом господарювання.
Отже, філія не може зареєструватись у податковому органі як самостійний платник ПДВ (п. 180.1, пп. 14.1.139 Податкового кодексу України).
Податкову накладну заповнює особа, яка зареєстрована платником ПДВ у податковому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ.
Якщо не зареєстровані платниками ПДВ філії самостійно здійснюють постачання товарів/послуг та проводять розрахунки з постачальниками/споживачами, то головне підприємство може делегувати своїй філії право виписування податкових накладних. Для цього головне підприємство присвоює філії окремий числовий номер, про що письмово повідомляє податковий орган за місцем його реєстрації як платника ПДВ. Це передбачено пунктом 1 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженої наказом Мінфіну від 01.11.2011 №1379.
Таким чином, підприємство-постачальник може виписати податкову накладну на філію лише у тому разі, якщо філії делеговано право виписування податкових накладних головним підприємством. При цьому у графі «Покупець» податкової накладної зазначається найменування головного підприємства, зареєстрованого як платник ПДВ, та найменування філії.