Оприлюднено Методичні рекомендації щодо організації та проведення камеральних перевірок податкової звітності платників податків, крім перевірок податкової декларації про майновий стан і доходи та податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця (далі — Методичні рекомендації).
Ці Методичні рекомендації визначають алгоритм організації та проведення камеральних (електронних) перевірок податкової звітності платників (крім фізосіб, які не є суб’єктами господарювання), особливості їх проведення, зокрема перевірок звітності з ПДВ, податку на прибуток підприємств, податку на нерухомість, ПДФО (ф. № 1ДФ). Окремий пункт присвячено порядку зіставлення даних рядків декларації з податку на прибуток підприємства з даними інших форм звітності.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Відповідно до Методичних рекомендацій камеральна перевірка даних, заявлених у податковій звітності, проводиться протягом 30 календарних днів (якщо інше не передбачено Податковим кодексом України), що настають за граничним терміном отримання такої звітності.
У свою чергу камеральна перевірка податкової звітності з ПДВ, поданої платниками податку, які мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку, проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном подання податкової декларації.
Передбачено, що перевірки можуть проводитися у два способи:
- в електронному вигляді;
- підрозділами податкового та митного аудиту/доходів і зборів з фізичних осіб шляхом зіставлення даних програмних продуктів, результатів автоматизованого контролю податкової звітності, інформації з інших джерел.
У разі виявлення підрозділом податкового та митного аудиту/доходів і зборів з фізичних осіб під час камеральної (електронної) перевірки помилок, така інформація передається до підрозділу приймання та обробки податкової звітності шляхом направлення службової записки для усунення помилки.