Довідка ОК-7: де використовують та як її отримати

Довідка ОК-7 — один з найпопулярніших запитів українців у Google у 2024 році

Довідка ОК-7: де використовують та як її отримати

Компанія Google опублікувала звіт про найпопулярніші запити українців у 2024 році. Одним з лідерів таких запитів стало запитання «Що таке довідка ОК-7». У Пенсійному фонді вирішили допомогти Google і розставити крапки над «і» та нагадати, що це за довідка ОК-7, для чого вона використовується та як її отримати.

Довідка ОК-7 (як і довідка ОК-5) — це індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Довідка ОК-7 містить відомості про суми фактично нарахованої заробітної плати / доходу та про страховий стаж за період із 2011 року.

Найчастіше довідку ОК-7 використовують для визначення страхового стажу для розрахунку сум лікарняних, нарахування допомоги по безробіттю тощо.

Отримати свою довідку ОК-7 може застрахована особа. Страхувальник має можливість сформувати таку довідку про застраховану особу лише за період перебування з нею в трудових відносинах.

Як розрахувати стаж для оплати лікарняних за формою ОК-7

Способи отримання:

  • Особисто. Для цього треба звернутись до будь-якого сервісного центру ПФУ з паспортом та довідкою про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Довідку видають безоплатно в день звернення.
  • Онлайн — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) або у мобільному застосунку «Пенсійний фонд».

Щоб отримати довідку через вебпортал Фонду виконайте такі кроки:

  • натисніть «Вхід» та авторизуйтесь у зручний для вас спосіб (за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), або системи GOV.UA, або «Дія.Підпис»);
  • у розділі «Комунікації з ПФУ» оберіть пункт «Запит на отримання електронних документів»;
  • у полі «Тип звернення» оберіть «Довідка ОК-7» (загальні дані вже будуть заповнені системою) та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних (проставивши відповідну галочку-відмітку у визначеному полі);
  • після цього натисніть «Відправити до ПФУ»;
  • довідку сформують і надішлють автоматично в особистий кабінет (розділ «Мої звернення»).

Також онлайн довідку можна отримати на порталі «Дія» чи в мобільному застосунку «Дія».

За інформацією ПФУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
13971

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113512

Повідомлення про прийняття працівника на роботу: як заповнити

Якщо не подасте в податкову повідомлення про прийняття працівника на роботу, ризикуєте заплатити штраф у розмірі однієї МЗП. А це — 8000 грн у 2025 році. За нашими підказками та зразком заповните повідомлення про прийняття на роботу
176667

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
866

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді