Робоча ситуація дня

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Який порядок передачі електронної звітності з РРО до податкових органів?

Подання звітності з РРО в електронному вигляді

Який порядок передачі електронної звітності з РРО до податкових органів?

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до пункту 7 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР (далі — Закон №265) суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднанні.

Суб’єкти господарювання, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

Дані вимоги пункту 7 статті 3 Закону №265 суб’єкти господарювання повинні виконувати обов’язково з 1 січня 2013 року.

Порядок передачі електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО дротовими або бездротовими каналами зв’язку до органів ДПС затверджено наказом Мінфіну від 08.10.2012 №1057 (далі — Порядок №1057). Також цим наказом затверджені Вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних.

Порядком №1057 вставлено, що копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків формуються на електронній контрольній стрічці касового апарату або в пам’яті модему, який до нього приєднаний. Один раз на добу цей звіт автоматично передаватиметься до серверу обробки інформації ДПС. Модем встановлює з’єднання з інформаційним еквайєром (учасником платіжної системи національної системи масових електронних платежів з обмеженими функціями, який надає суб’єктам господарювання послуги з технічної підтримки, інформаційного обслуговування згідно з технологією зберігання і збору даних РРО для органів ДПС та отримав від НБУ висновок про відповідність зазначеним вимогам та правилам роботи) та передає набір даних.

Тому, виконання вимог щодо подання до органів ДПС по дротових або бездротових каналах зв’язку звітної інформації можливе або шляхом придбання нової касової техніки, а саме РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або шляхом доопрацювання існуючої касової техніки та приєднання до неї відповідних модемів для передачі даних.

При цьому, застосовувати штрафні санкції за неподання звітності з РРО по дротових або бездротових каналах зв’язку податкові органи будуть починаючи з 01.01.2014 року (Закон України «Про внесення змін до розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України» щодо відстрочення настання відповідальності за неподання електронної звітності» від 21.06.2013 № 357-VII).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
676037

Калькулятор стажу онлайн

З радістю презентуємо вам онлайн-калькулятор стажу, який допоможе легко впоратися з частинкою вашої роботи. Калькулятор стажу розрахує різні періоди трудового стажу — просто внесіть потрібні дані
1008

Дебіторська заборгованість

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінансовій звітності — у консультації
111686

Ліцензія на зберігання пального 2025: як отримати

Кому потрібна ліцензія на зберігання пального, скільки за неї доведеться заплатити і які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, який бухгалтерський облік таких ліцензій — розбираємо
100648

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді