Мінфін затвердив Порядок обліку, створення та ведення реєстру суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням (далі — Порядок).
Окрім визначення єдиної процедури створення та ведення відповідного реєстру, зазначеним Порядком також встановлюються:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- вичерпні переліки суб’єктів господарювання, які вносяться до реєстру, та документів, які подаються такими суб’єктами для внесення їх до реєстру;
- форми облікових документів тощо.
Передбачено, що облік відповідних суб’єктів господарювання, створення та ведення реєстру здійснюються Пробірною службою з використанням автоматизованої системи та книги реєстрації суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням.
Для формування облікової справи та внесення до реєстру суб’єкт господарювання має звернутись до Пробірної служби з письмовою заявою разом з копіями документів, що підтверджують право власності або користування місцем провадження діяльності.
Розгляд заяв суб’єктів господарювання щодо внесення їх до реєстру та встановлення достовірності поданих даних проводиться у строк не більше 10-ти робочих днів. Після цього Пробірна служба протягом двох робочих днів з дня встановлення відповідності вносить відомості про суб’єкта господарювання до книги реєстрації та до реєстру, а також присвоює реєстраційний номер та готує реєстраційне повідомлення. Це повідомлення надсилається суб’єкту господарювання разом із супровідним листом протягом двох робочих днів з дня внесення відомостей про суб’єкта господарювання до реєстру.
Однак, якщо у встановлений термін підприємець не отримає повідомлення, то він вважатиметься внесеним до реєстру через 10 днів з дня закінчення строку, встановленого для розгляду заяви та необхідних документів.
Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.