Робоча ситуація дня

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Чи потрібно коригувати суми ПДВ, які не були включені підприємством до податкового кредиту у зв'язку з тим, що придбані товари (послуги) не використовуються у господарській діяльності, у разі зміни кількісних чи вартісних показників цих товарів (послуг)?

Коригування сум ПДВ, не включених до податкового кредиту

Чи потрібно коригувати суми ПДВ, які не були включені підприємством до податкового кредиту у зв'язку з тим, що придбані товари (послуги) не використовуються у господарській діяльності, у разі зміни кількісних чи вартісних показників цих товарів (послуг)?

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Пунктом 192.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Результат перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період (п. 192.3 ПК).

Пунктом 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379 визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 ПК постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Платники ПДВ щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, а також платники, яким встановлено звітний податковий період - квартал, подають до органу ДПС копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних (далі - Реєстр) за такий період в електронному вигляді.

Форма реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 №1340.

У розділі II Реєстру відображаються, зокрема:

  • отримані податкові накладні;
  • розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної).

При цьому, реєстр є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з ПДВ.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гранти для розвитку бізнесу 2025

Один зі способів для бізнесу втриматися в ці непрості часи — отримати грант. Де шукати гранти, як їх отримати й оподаткувати, пояснив експерт
20179

Як показати декретні в Об’єднаній звітності

Декретні нараховуйте за весь період, на який сформовано лікарняний у зв’язку з вагітністю та пологами. У Додатку Д1 до Об’єднаної звітності (Податкового розрахунку) покажіть їх з окремими кодами застрахованих осіб та розподіліть за місяцями, за які їх нарахували. Отже, тримайте правила
9136

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025: оновлена навчальна програма

Все ще шукаєте курси бухгалтерського обліку, та сумніваєтеся у виборі? Годі сумніватися, найкращі курси бухобліку у Вищій школі Головбуха! Спробуйте і станьте бухгалтером, співпрацювати з яким захочуть ТОП-компанії України
13890

Відповідальність за порушення у сфері військового обліку: настанови експертів і судова практика

Роботодавці часто стикаються з перевірками ТЦК. Однак які порушення можуть коштувати підприємству десятки тисяч гривень? Як уникнути штрафів? У статті розбираємо, хто несе відповідальність, коли можливі перевірки без попередження та чи підсумовують штрафи за кожне порушення
6532

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді