Коригування сум ПДВ, не включених до податкового кредиту
Чи потрібно коригувати суми ПДВ, які не були включені підприємством до податкового кредиту у зв'язку з тим, що придбані товари (послуги) не використовуються у господарській діяльності, у разі зміни кількісних чи вартісних показників цих товарів (послуг)?
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Пунктом 192.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.
Результат перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період (п. 192.3 ПК).
Пунктом 18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 01.11.2011 №1379 визначено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань відповідно до статті 192 ПК постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Платники ПДВ щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, а також платники, яким встановлено звітний податковий період - квартал, подають до органу ДПС копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних (далі - Реєстр) за такий період в електронному вигляді.
Форма реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 17.12.2012 №1340.
У розділі II Реєстру відображаються, зокрема:
- отримані податкові накладні;
- розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної).
При цьому, реєстр є основою для відображення зведених результатів такого обліку в податкових деклараціях з ПДВ.