Держгіпронагляд нагадав про те, що суб’єкт господарювання, у власності чи користуванні якого є хоча б один потенційно небезпечний об’єкт або який має намір розпочати будівництво такого об’єкта, має провести його ідентифікацію.
Ідентифікація проводиться суб’єктом господарювання самостійно або із залученням відповідних фахівців (за його бажанням). Результати ідентифікації не вимагають експертизи.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Після завершення ідентифікації суб’єкт господарювання складає та подає до територіального органу Держгірпромнагляду повідомлення про її результати за формою № ОПН-1. На підставі зазначеного повідомлення та протягом 30 робочих днів після його подання об’єкт підвищеної небезпеки включають до Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки.
Протягом 10 робочих днів після реєстрації суб’єкту господарювання видається свідоцтво про державну реєстрацію об’єкта (об’єктів) підвищеної небезпеки.
При цьому всі процедури є безкоштовними.
Суб’єкт господарювання, у власності або користуванні якого є об'єкти підвищеної небезпеки, має у шестимісячний строк провести їх повторну ідентифікацію, зокрема, у разі:
- зміни умов виробництва, номенклатури небезпечних речовин або їх кількості;
- внесення змін до законодавства у сфері діяльності, пов’язаної з об'єктами підвищеної небезпеки;
- будівництва у прилеглих районах нових об’єктів, якщо це впливає на зміст відомостей, наведених у повідомленні про результати ідентифікації;
- зміни власника об’єкта.
При проведенні повторної ідентифікації інформація подається тільки щодо тих розділів повідомлення за формою № ОПН-1, до яких вносилися зміни.