Для виробників спирту етилового та біоетанолу запроваджують обов’язок визначати податкові зобов’язання з акцизного податку з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання (далі — ГПЗ) з акцизного податку. Під гарантованим податковим зобов’язанням з акцизного податку розуміють величину податкового зобов’язання з акцизного податку, яку розраховують виходячи з:
- максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу;
- кількості днів звітного періоду, протягом якого обладнання працювало;
- залишків спирту етилового та біоетанолу на початок та кінець звітного періоду;
- обсягів реалізації спирту етилового та біоетанолу протягом звітного періоду, в тому числі тих, які не підлягали оподаткуванню акцизним податком (Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу» від 09.10.2024 № 4014-ІХ; далі — Закон № 4014).
Ліцензування діяльності з підакцизними товарами у 2025 році
Крім цього, передбачили й порядок визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу та порядок обчислення ГПЗ з акцизного податку.
Закон № 4014 набрав чинності 01.01.2025 та вводиться в дію з 01.04.2025.
Під максимальною продуктивністю обладнання виробництва спирту етилового, біоетанолу розуміється максимальний обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах 100%-го спирту етилового, який може бути вироблений за добу на обладнанні, що забезпечує повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Першим податковим (звітним) періодом, за яким розраховується ГПЗ з акцизного податку, є календарний місяць, наступний за місяцем введення в дію Закону № 4014 (п. 2 розд. ІІ Закону № 4014).
Таким чином, першим податковим (звітним) періодом, за яким розраховується ГПЗ з акцизного податку, є квітень 2025 року, декларація з акцизного податку за який подаватимемо до 20 травня 2025 року включно.