Як бізнесу використовувати QR-коди, щоб приймати безготівкову оплату за товари та послуги

Нацбанк розповів про переваги використання QR-коду для бізнесу

Використовуючи QR-код, бізнес може приймати платежі на власні рахунки за меншу собівартість порівняно з платіжними картками.

Також цей спосіб не потребує:

  • встановлення платіжного термінала;
  • укладання додаткових договорів з банками (чи іншими надавачами платіжних послуг).

Водночас платники можуть бути впевненими, що їхній платіж, ініційований за допомогою QR-коду, точно потрапить «за адресою».

Адже реквізити не потрібно вводити вручну, що зменшує вірогідність помилки. Реквізити для платежу автоматично заповнюватимуться з QR-коду, відсканованого за допомогою сканера платіжного застосунку.

На сьогодні вже більше 75% громадян, які мають поточні рахунки, можуть сканувати QR-код, сформований за правилами НБУ, з мобільних платіжних застосунків своїх банків. І їхня кількість постійно зростає.

Крім того, для обміну реквізитами можна використовувати гіперпосилання — Deeplink.

Вони також формуються за єдиними правилами використання QR-коду, які раніше розробив Нацбанк, та містять такий самий набір платіжних даних, як у QR-коді.

Безготівкова оплата або cashless-розрахунки

Згенерувати QR-код для оплати товарів та послуг можна:

  • самостійно через сервіс генерування QR-кодів;
  • через генератор QR-коду свого банку або іншого надавача платіжних послуг (якщо в них є така опція).

Зокрема, Національний банк розробив інструкцію «Як сформувати QR-код суб’єкту господарювання?» (ознайомитися).

Більше інформації про особливості використання QR-коду та його переваги для бізнесу, а також детальний перелік банків, які підтримують оплату через QR-код, сформований за правилами НБУ, можна дізнатися за посиланням.

За інформацією НБУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Безповоротна фінансова допомога в бухгалтерському обліку

Взяли гроші в борг, який не треба повертати? Це фінансова допомога на безповоротній основі, спрямована на підтримку отримувача. Що таке безповоротна допомога та чи є різниця з матеріальною допомогою, хто її може надавати й отримувати, якими договорами її оформлювати? Оподаткування безповоротної фінансової допомоги та її облік ― у статті
115389

Додаткова угода про розірвання договору: зразок

Угода про розірвання договору знадобиться вам, щоб розірвати договір. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди про розірвання договору за згодою сторін, залишилось лише його скачати та внести свої дані
98848

Калькулятор розрахунку норм витрат палива для легкових автомобілів та автобусів

Скористайтеся сервісом, який допоможе розрахувати норми витрат палива для легкових автомобілів загального користування для автобусів, автомобілів-фургонів та вантажопасажирських автомобілів
20186

Нестачі та надлишки: облік і оподаткування

Провели інвентаризацію та задокументували її результати. Якщо отримали розбіжності з даними бухгалтерського обліку, то виходить нестача, надлишок або ж пересортиця. Як це все обліковувати та оподатковувати щодо запасів і необоротних активів — дізнаєтеся в консультації
104464

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді