За якою ставкою утримувати військовий збір із зарплати поновлених працівників

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Дохід у вигляді середньої заробітної плати за вимушений прогул, нарахований та виплачений працівнику, поновленому на роботі, оподатковуйте військовим збором за ставкою 5%

За якою ставкою утримувати військовий збір із зарплати поновлених працівників

Платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 Податкового кодексу України (ПК), зокрема, фізична особа — резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні (пп. 1 пп. 1.1 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору з доходів платників збору, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК, здійснюються в порядку, встановленому розділом IV ПК, з урахуванням особливостей, визначених підрозділом 1 розділу XX «Перехідні положення» ПК, за ставкою 5%, визначеною підпунктом 1 підпункту 1.3 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК (пп. 1.4 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).

Об’єктом оподаткування військовим збором для платників, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, є доходи, що включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, інші доходи, крім зазначених у статті 165 ПК (пп. 164.2.20 ПК).

Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету з доходів платників, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК, є особи, визначені у статті 171 ПК, зокрема, податкові агенти (пп. 1.5 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).

Дохід у вигляді середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу за періоди минулих років, нарахований та виплачений поновленому на роботі працівнику після набрання чинності Закону України від 10.10.2024 № 4015-IX (тобто після 01.12.2024), включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковують військовим збором за ставкою 5%, незалежно за які періоди такий дохід нараховують.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79121

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
718951

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4475

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18085

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді