За якою ставкою утримувати військовий збір із зарплати поновлених працівників

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Дохід у вигляді середньої заробітної плати за вимушений прогул, нарахований та виплачений працівнику, поновленому на роботі, оподатковуйте військовим збором за ставкою 5%

За якою ставкою утримувати військовий збір із зарплати поновлених працівників

Платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1 Податкового кодексу України (ПК), зокрема, фізична особа — резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні (пп. 1 пп. 1.1 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору з доходів платників збору, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК, здійснюються в порядку, встановленому розділом IV ПК, з урахуванням особливостей, визначених підрозділом 1 розділу XX «Перехідні положення» ПК, за ставкою 5%, визначеною підпунктом 1 підпункту 1.3 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК (пп. 1.4 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).

Об’єктом оподаткування військовим збором для платників, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, є доходи, що включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, зокрема, інші доходи, крім зазначених у статті 165 ПК (пп. 164.2.20 ПК).

Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету з доходів платників, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК, є особи, визначені у статті 171 ПК, зокрема, податкові агенти (пп. 1.5 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).

Дохід у вигляді середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу за періоди минулих років, нарахований та виплачений поновленому на роботі працівнику після набрання чинності Закону України від 10.10.2024 № 4015-IX (тобто після 01.12.2024), включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та оподатковують військовим збором за ставкою 5%, незалежно за які періоди такий дохід нараховують.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1109

Відпустка та податкові канікули ФОП

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
38178

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
149388

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25746

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді