Щорічна оплачувана перерва гіг-спеціаліста: чи є базою нарахування ЄСВ

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Оскільки щорічна оплачувана перерва не є складовою винагороди за виконання гіг-спеціалістом роботи, а дію КЗпП та законодавства про працю не поширюють на резидентів Дія Сіті, то такий дохід не є базою нарахування ЄСВ

Щорічна оплачувана перерва гіг-спеціаліста: чи є базою нарахування ЄСВ

Дія Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та законодавства про працю не поширюється на відносини між гіг-спеціалістами та резидентами Дія Сіті, визначеними Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 № 1667-ІХ (далі — Закон № 1667) (ст. 3 КЗпП).

Організаційні, правові та фінансові засади функціонування правового режиму Дія Сіті, що запроваджується з метою стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні шляхом створення сприятливих умов для ведення інноваційного бізнесу, розбудови цифрової інфраструктури, залучення інвестицій, а також талановитих спеціалістів визначили Законом № 1667.

Гіг-спеціаліст має право на щорічну оплачувану перерву у виконанні робіт (наданні послуг) тривалістю 17 робочих днів, якщо гіг-контрактом не визначили більшу тривалість такої перерви (п. 4—7 ст. 21 розд. V Закону № 1667).

Гіг-спеціаліст може реалізувати своє право на щорічну оплачувану перерву у виконанні робіт (наданні послуг) лише після спливу шести безперервних місяців виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактом, якщо гіг-контракт не визначили коротший строк.

Щорічна оплачувана перерва у виконанні робіт (наданні послуг) на розсуд гіг-спеціаліста може бути поділена на частини будь-якої тривалості.

Витрати, пов’язані з оплатою щорічної оплачуваної перерви у виконанні робіт (наданні послуг), здійснюють за рахунок коштів резидента Дія Сіті у порядку, що визначили гіг-контрактом.

ЄСВ для платника — резидента Дія Сіті, який у календарному місяці відповідав вимогам, визначеним підпунктами 2, 3 частини першої, пункту 10 частини другої статті 5 Закону № 1667, починаючи з календарного місяця, наступного за календарним місяцем, в якому платник набув статус резидента Дія Сіті, встановлюють:

  • на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначають відповідно до Закону № 108/95-ВР, – у розмірі мінімального страхового внеску (абз. 2 ч. 14-1 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон про ЄСВ);
  • на суму винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами, укладеними у порядку, передбаченому Законом № 1667, — у розмірі мінімального страхового внеску (абз. 3 ч. 14-1 ст. 8 Закону про ЄСВ).

За виконані протягом місяця роботи (надані послуги) гіг-спеціалісту виплачують винагороду в розмірі, порядку та строки, що визначили сторони в гіг-контракті з урахуванням положень Закону № 1667. Розмір винагороди за гіг-контрактом можуть встановлювати за період або розраховувати залежно від обсягу виконаних робіт (наданих послуг) чи кількості часу, витраченого на їх виконання (надання) (ст. 19 Закону № 1667).

Оскільки дохід у вигляді щорічної оплачуваної перерви, яка згідно з гіг-контрактом укладена між гіг-спеціалістом та резидентом Дія Сіті у порядку передбаченому Законом № 1667, не є складовою винагороди за виконання гіг-спеціалістом роботи (надання послуг), а дія КЗпП та законодавства про працю не поширюється на відносини між гіг-спеціалістами та резидентами Дія Сіті, то такий дохід не є базою нарахування ЄСВ.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1109

Відпустка та податкові канікули ФОП

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
38178

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
149388

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25746

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді