Порядок видачі та продовження листків непрацездатності: лист ПФУ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
ПФУ у листі від 19.02.2025 № 2800-0803-8/11449 пояснив, у яких випадках листок непрацездатності продовжують до повного закриття виключно в паперовій формі

Порядок видачі та продовження листків непрацездатності: лист ПФУ

Лист ПФУ від 19.02.2025 № 2800-0803-8/11449

Рішення про призначення страхової виплати приймає страхувальник або уповноважені ним особи.

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність або документа, що засвідчує факт усиновлення дитини, встановлення опіки над дитиною, листок непрацездатності (ч. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

Підставою для створення листка непрацездатності є медичний висновок про тимчасову непрацездатність (далі — медичний висновок) — електронний документ, що формують на підставі медичних записів в електронній системі охорони здоров'я та містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності, що засвідчує тимчасову непрацездатність (пп. 2 та 3 п. 2 Порядку організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, що затвердив КМУ постановою від 17.04.2019 № 328 (в редакції постанови від 31.03.2021 № 323).

Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності затвердив МОЗ наказом від 17.06.2021 № 1234. Зазначеним Порядком передбачили, що листок непрацездатності формують в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок (медичні висновки) у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Порядок формування медичних висновків в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я (далі — Порядок формування МВТН) затвердив МОЗ наказом від 01.06.2021 № 1066 (далі — наказ № 1066).

Пунктом 8 наказу № 1066 визначили Перелік випадків щодо можливості видачі закладами охорони здоров'я листків непрацездатності у відповідності до вимог, визначених в Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455, Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують МОЗ, Мінсоцполітики, Фонд соцстрахування з ТВП, Фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406 (далі — Наказ № 532). У таких випадках рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я, а за її відсутності — керівник закладу.

При цьому у бланку листка непрацездатності, що оформлюють відповідно до наказу № 532 як продовження електронного листка непрацездатності, зазначають номер листка непрацездатності, який продовжують.

Якщо листок непрацездатності відкривають за формою, затвердженою наказом № 532, за одним випадком тимчасової непрацездатності, то його продовження до повного закриття незалежно від того, у якого суб'єкта господарювання продовжує лікування пацієнт, відбувається виключно в паперовій формі (п. 5 Інструкції по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі, затвердженої наказом № 1066).

У разі формування в Електронному реєстрі листків непрацездатності листка непрацездатності на підставі медичного висновку випадок непрацездатності вважають новим.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305864

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
637

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79184

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді