Робоча ситуація дня

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Які існують способи розрахунку резерву відпусток?

Розрахунок резерву відпусток на підприємствіЯкі існують способи розрахунку резерву відпусток?

Відповідно до пункту 13 П(С)БО 11 «Зобов’язання» кожне підприємство зобов’язано створити резерв на виплату відпусток.

Існує два способи розрахунку резерву з виплати відпусток.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Перший спосіб визначено інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Мінфіну від 30.11.1999 №291.

Так, сума резерву визначається щомісячно як добуток фактично нарахованої заробітної плати працівникам і відсотку резервування. Цей відсоток обчислюється як відношення річної планової суми на оплату відпусток до загального планового фонду оплати праці. Але резервувати потрібно не тільки суму відпускних, але ще й суму нарахувань ЄСВ з цих сум. Сума ЄСВ резервується аналогічно сумі відпускних.

Другий спосіб визначено пунктом 11.10 Інструкції по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затвердженої наказом Мінфіну від 11.08.1994 №69.

Так, залишок забезпечення на оплату відпусток, включаючи відрахування ЄСВ з цих сум, станом на кінець звітного року визначається за розрахунком множення кількості днів невикористаної щорічної відпустки та середньоденної оплати праці працівників. Розрахунок середньоденної зарплати визначено у пункті 7 Положення, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 №100.

Для розрахунку середньоденної зарплати потрібно сумарну заробітну плати за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період поділити на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (виключаючи святкові або неробочі дні, встановлені законодавством).

Отже, кожне підприємство самостійно обирає спосіб нарахування резерву відпусток. Але треба пам’ятати, що обраний метод підприємство вносить до наказу про облікову політику підприємства.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18595

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189094

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190129

Місячна зарплатна звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору 2025

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку, який з січня 2025 року став щомісячним
749219

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді