Чи може ДПС не прийняти податкову звітність

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
ДПС роз’яснила, в яких випадках відмова контролерів у прийнятті декларації є правомірною

Чи може ДПС не прийняти податкову звітність

Прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу (п. 49.8 Податкового кодексу України; далі — ПК).

При прийнятті податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених підпунктами 48.3 та 48.4 ПК. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника, до її прийняття перевірці не підлягають.

За умови дотримання платником вимог статті 49 ПК посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник, зобов’язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання контролюючим органом (пп. 49.9 ПК). Тобто, посадова особа контролюючого органу не може відмовити у прийнятті  податкової декларації з будь-яких причин, не визначених статтею 49 ПКУ, включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від’ємного значення об’єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов’язань тощо.

У разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням, такий контролюючий орган зобов’язаний надати такому платнику письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови, а саме:

  • у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв’язку, — протягом п’яти робочих днів з дня її отримання;
  • у разі отримання такої податкової декларації особисто від платника або його представника — протягом трьох робочих днів з дня її отримання.

Яких помилок уникати під час складання фінансової звітності

Зокрема, якщо отримали відмову в прийнятті податкової декларації маєте право оскаржити рішення контролюючого органу в адміністративному або судовому порядку, передбаченому статтею 56 ПК (пп. 49.12.2 ПК).

У разі якщо встановлять факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, останню вважають прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом (п. 49.13 ПК).

За інформацією ДПС у Житомирській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305879

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
644

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79193

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721821

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді