Які документи підтверджують підприємницький статус спрощенця
Реєстрацію суб’єкта господарювання (СГ) як платника єдиного податку здійснюють шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (абз. 1 п. 299.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
До реєстру платників єдиного податку вносять відомості про фізичну особу — підприємця — платника єдиного податку, зокрема:
- прізвище, ім’я, по батькові;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку у паспорті);
- податкову адресу СГ;
- місце провадження господарської діяльності (крім платників єдиного податку третьої групи — електронних резидентів (е-резидентів);
- ставку єдиного податку та групу платника податку;
- дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
- дату реєстрації;
- види господарської діяльності (крім платників єдиного податку третьої групи — електронних резидентів (е-резидентів).
За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно у контролюючому органі за місцем податкової адреси отримати (у тому числі в електронному вигляді) витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу з реєстру платників єдиного податку для зареєстрованих платників єдиного податку не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Для СГ, які подали заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування, — двох робочих днів з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру (п. 299.9 ПК).
Отже, документом, що підтверджує факт перебування підприємця на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та обрані ним види господарської діяльності, є витяг з реєстру платників єдиного податку. При необхідності його копію надають юридичним особам та ФОП, з якими має господарські відносини такий платник єдиного податку.