Заява платника — підстава для проведення перевірки

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Заборонено проводити документальні позапланові перевірки, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків

Заява платника — підстава для проведення перевірки

Документальну позапланову перевірку проводять за наявності визначених підстав, які відображені у пункті 78.1 Податкового кодексу України (ПК).

Обмеження у підставах проведення перевірок платників не поширюють на перевірки, що проводять на звернення платника (абз. 1 п. 78.2 ПК).

Форму та порядок подання платником заяви про проведення документальної позапланової перевірки (крім електронної перевірки) ПК не встановлює. Заява про проведення документальної позапланової перевірки може бути подана платником у довільній формі за місцем його обліку.

Отже, у разі надходження заяви платника про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу може прийняти рішення про проведення перевірки такого платника, яке оформлюють наказом (абз. 1 п. 78.4 ПК).

При цьому ПК не містить норми щодо обов’язковості проведення та строків для прийняття рішення про призначення такої перевірки. Таке рішення приймають з урахуванням:

  • ризиків в діяльності цього платника щодо приховування об’єктів оподаткування;
  • несплати ним податкових зобов’язань;
  • невиконання вимог іншого законодавства, контроль за яким покладений на органи ДПС.

За інформацією ДПС у Тернопільській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34596

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді