Бізнес проти відновлення планових перевірок надрокористувачів

Автор
експерт з обліку та оподаткування
Європейська Бізнес Асоціація закликає відхилити проєкт постанови щодо відновлення планових перевірок надрокористувачів

Бізнес проти відновлення планових перевірок надрокористувачів

26 лютого 2025 року Держгеонадра опублікувала проєкт постанови КМУ, який пропонує внести зміни до постанови КМУ від 13.03.2022 № 303. Зокрема, документ передбачає відновлення планових та позапланових перевірок надрокористувачів, діяльність яких віднесли до високого ступеня ризику.

Експерти Асоціації проаналізували проєкт і дійшли висновку, що необхідність внесення змін до законодавства у зв’язку з ризиком існування таких «сплячих дозволів» не в повній мірі узгоджується з поточною ситуацією. Так, ухвалення постанови спрямоване на виявлення та запобігання утворенню лише 29 так званих «сплячих дозволів», проте під дію перевірок потраплять понад 300 підприємств.

В Асоціації наголошують, що чинне законодавство вже передбачає можливість проведення позапланових перевірок у разі загрози правам громадян, довкіллю чи безпеці держави. Крім того, відповідно до Кодексу України про надра, підставою для припинення дії спеціального дозволу є невжиття заходів для усунення порушень після їх виявлення під час контролю. Це означає, що проблема «сплячих дозволів» може бути вирішена без необхідності масових перевірок усіх надрокористувачів.

tg_new.png

В умовах воєнного стану значна частина підприємств галузі працює в надзвичайно складних умовах — через безпекові ризики, кадровий дефіцит, порушення логістичних ланцюгів та енергопостачання. Запровадження масштабних перевірок створить додатковий адміністративний та фінансовий тиск, що може призвести до зупинки виробничих процесів.

З огляду на це, експерти Асоціації не підтримують проєкт постанови та звертаються з проханням відхилити його.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19667

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34553

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді