Відмова від спрощеної системи — заява не пізніше ніж 20 червня
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання (СГ) має подати до контролюючого органу заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року). Тобто, подати заяву про відмову з 1 липня 2025 року від спрощеної системи оподаткування платник єдиного податку може до 20 червня 2025 року (включно).
Норми Податкового кодексу України (ПК) не передбачають можливості відкликати ФОПам поданих ними заяв про застосування спрощеної системи оподаткування.
Нагадуємо, порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої — третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1—298.1.4 ПК.
Щоб обрати або перейти на спрощену систему оподаткування СГ подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву (пп. 298.1.1 ПК).
Заяву подає за власним вибором платник, якщо інше не передбачає ПК, в один з таких способів:
- особисто або через уповноважену на це особу;
- надсилає поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі;
- держреєстратору під час держреєстрації створення юрособи або держреєстрації ФОП. Відповідну заяву або відомості передають до контролюючих органів у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV.
Перейти можна як із загальної системи оподаткування на спрощену, так і навпаки. Супроводжують це перехідні операції, коли частина операції, як-от відвантаження товару, відбувається за однієї системи оподаткування, а оплата — вже за іншої. Розповімо, як їх оподатковувати єдиним податком, податком на прибуток і ПДВ
Зареєстровані в установленому порядку ФОП, які до закінчення місяця, в якому відбулася держреєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася держреєстрація (пп. 298.1.2 ПК).
Зареєстровані в установленому законом порядку СГ (новостворені), які протягом 10 днів з дня держреєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня їх держреєстрації.