Міжнародний Реєстр збитків розширили новими категоріями заяв

Автор
експерт з обліку та оподаткування
Із 19 березня 2025 року українці мають можливість подавати заяви до Міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, у шести нових категоріях

Міжнародний Реєстр збитків розширили новими категоріями заяв

Як оцінити збитки від війни особистим господарствам — ФОПам

Українці, які постраждали через російську агресію починаючи з 24 лютого 2022 року, отримали змогу подати ще шість категорій заяв про відшкодування до міжнародного Реєстру збитків через портал Дія.

Подання заяв тепер доступне українцям, які через війну були змушені покинути власні домівки та стали внутрішніми переселенцями, і тим, хто пережив одні з найтяжчих і найтравматичніших порушень з боку держави-агресора:

  • А2.3 Серйозні тілесні ушкодження;
  • А2.4 Сексуальне насильство;
  • ⁠А2.5 Катування або нелюдські чи такі, що принижують гідність, види поводження або покарання;
  • А2.6 Позбавлення волі;
  • A2.7 Примусова праця або служба.

Якщо з 24 лютого 2022 року вам довелося залишити свій дім і переїхати в інше місце в Україні або ж ви досі не можете повернутися додому, ви маєте право подати заявку до Реєстру збитків у категорії А1.1 Вимушене внутрішнє переміщення.

Заяви приймають від усіх внутрішніх переселенців, незалежно від того, чи маєте ви офіційний статус ВПО, були зняті з обліку або ніколи його не отримували. Батьки також мають змогу подати заяву за неповнолітніх дітей.

Що потрібно ВПО для подання заяви в Реєстр:

  • документ про статус ВПО (якщо є);
  • будь-які додаткові підтвердження вимушеного переїзду (за бажанням): договір оренди житла, бронювання готелю, квитанції за комунальні послуги тощо;
  • документ про вашу професію (якщо належите до певної категорії: військовий, медик, працівник критичної інфраструктури): службове посвідчення, трудовий договір, наказ тощо.

Українці, які через війну зазнали серйозних тілесних ушкоджень, сексуального насильства, ⁠катування, обмеження свободи, примусової праці чи служби, також матимуть змогу звернутися до Реєстру збитків через портал Дія.

tg_4.png

Спочатку вам потрібно пройти опитування, щоб визначити, яких саме категорій (A2.3–A2.7) стосуватиметься ваша заява. Для заповнення заяви вам знадобляться:

  • ваші свідчення або інших людей про те, що сталося (якщо такі є);
  • медичні документи, які підтверджують отримані серйозні травми: довідки, записи лікарів, звіти тощо;
  • документи про витрати на лікування та реабілітацію, що покажуть, скільки коштів витрачено на медичну допомогу;
  • документ, що підтверджує вашу професію (якщо ви військовий, медик, працівник критичної інфраструктури тощо).

Зараз на порталі Дія вже можливо подати до Реєстру збитків заяви про відшкодування за зруйноване чи пошкоджене житло, смерть близького родича та душевні страждання через зникнення безвісти когось з рідних унаслідок війни.

За інформацією Дія


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1502

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361116

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41519

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді