Як заповнювати фіскальний чек за програмою «Доступні ліки»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
ДПС у своєму листі від 20.03.2025 №275/2/99-00-07-03-01-02 роз’яснила, як заповнити рядки 18 та 19 фіскального чека під час проведення операцій із відпуску лікарських засобів та/або медичних виробів за програмою «Доступні ліки»

Як заповнювати фіскальний чек за програмою «Доступні ліки»

Лист ДПС від 20.03.2025 №275/2/99-00-07-03-01-02

Механізм повного або часткового відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів та медичних виробів суб'єктам господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами (далі — СГ), визначають відповідно до Порядку реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів, затвердженого постановою КМУ від 28.07.2021 № 854 (далі — Порядок № 854).

Відпуск СГ лікарських засобів та/або медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюють на підставі рецептів, виписаних відповідно до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених МОЗ, через електронну систему охорони здоров'я (абз. 1 п. 5 Порядку № 854).

Тож під час проведення операцій із відпуску лікарських засобів та/або медичних виробів за програмою «Доступні ліки» у фіскальних касових чеках слід зазначати:

  • форму оплати «БЕЗГОТІВКОВА» ( у рядку 18);
  • засіб оплати так: «Рецепт №...від...» (у рядку 19).

Описаний спосіб заповнення рядків 18 та 19 фіскального чека цілком відповідатиме суті здійсненої операції та вимогам абзацу першого пункту 5 Порядку № 854.

tg_4.png

Податківці зауважують, що позначення форм оплати не може формалізуватися та використовуватися у вигляді довідника, оскільки платник податків має право на власний розсуд зазначати «Засіб оплати», який він створив (використовує) та фактично застосовує під час проведення розрахунків.

Відповідно до загальноприйнятої термінології в міжнародній практиці охорони здоров'я реімбурсацією є виплата компенсацій. Отже, суми зазначених компенсацій у фіскальних чеках можуть відображатися, як знижки.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4495

Медпрацівника направили до дитячого табору: що з оплатою праці

На відпочинку у таборі діти залишаються без нагляду батьків. Але не без нагляду дорослих. Має бути супроводжуюча особа, а також обов’язково медпрацівник заради безпеки такого відпочинку. Як оплатити дні перебування медпрацівника у дитячому таборі? Консультація дає відповідь на це питання бухгалтеру
1123

Фінансовий план підприємства (КНП) 2025

Підкажемо, як скласти фінансовий план КНП без помилок, адже їхні наслідки серйозні. Зразок заповнення та алгоритм від експертів допоможуть вам опанувати документ
46365

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді