Як заповнювати фіскальний чек за програмою «Доступні ліки»

Автор
експерт з обліку та оподаткування
ДПС у своєму листі від 20.03.2025 №275/2/99-00-07-03-01-02 роз’яснила, як заповнити рядки 18 та 19 фіскального чека під час проведення операцій із відпуску лікарських засобів та/або медичних виробів за програмою «Доступні ліки»

Як заповнювати фіскальний чек за програмою «Доступні ліки»

Лист ДПС від 20.03.2025 №275/2/99-00-07-03-01-02

Механізм повного або часткового відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів та медичних виробів суб'єктам господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами (далі — СГ), визначають відповідно до Порядку реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів, затвердженого постановою КМУ від 28.07.2021 № 854 (далі — Порядок № 854).

Відпуск СГ лікарських засобів та/або медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюють на підставі рецептів, виписаних відповідно до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених МОЗ, через електронну систему охорони здоров'я (абз. 1 п. 5 Порядку № 854).

Тож під час проведення операцій із відпуску лікарських засобів та/або медичних виробів за програмою «Доступні ліки» у фіскальних касових чеках слід зазначати:

  • форму оплати «БЕЗГОТІВКОВА» ( у рядку 18);
  • засіб оплати так: «Рецепт №...від...» (у рядку 19).

Описаний спосіб заповнення рядків 18 та 19 фіскального чека цілком відповідатиме суті здійсненої операції та вимогам абзацу першого пункту 5 Порядку № 854.

tg_4.png

Податківці зауважують, що позначення форм оплати не може формалізуватися та використовуватися у вигляді довідника, оскільки платник податків має право на власний розсуд зазначати «Засіб оплати», який він створив (використовує) та фактично застосовує під час проведення розрахунків.

Відповідно до загальноприйнятої термінології в міжнародній практиці охорони здоров'я реімбурсацією є виплата компенсацій. Отже, суми зазначених компенсацій у фіскальних чеках можуть відображатися, як знижки.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9951

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4365

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
513

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді