Як заповнювати фіскальний чек за програмою «Доступні ліки»
Лист ДПС від 20.03.2025 №275/2/99-00-07-03-01-02
Механізм повного або часткового відшкодування вартості (реімбурсації) лікарських засобів та медичних виробів суб'єктам господарювання, які провадять господарську діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами (далі — СГ), визначають відповідно до Порядку реімбурсації лікарських засобів та медичних виробів, затвердженого постановою КМУ від 28.07.2021 № 854 (далі — Порядок № 854).
Відпуск СГ лікарських засобів та/або медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюють на підставі рецептів, виписаних відповідно до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених МОЗ, через електронну систему охорони здоров'я (абз. 1 п. 5 Порядку № 854).
Тож під час проведення операцій із відпуску лікарських засобів та/або медичних виробів за програмою «Доступні ліки» у фіскальних касових чеках слід зазначати:
- форму оплати «БЕЗГОТІВКОВА» ( у рядку 18);
- засіб оплати так: «Рецепт №...від...» (у рядку 19).
Описаний спосіб заповнення рядків 18 та 19 фіскального чека цілком відповідатиме суті здійсненої операції та вимогам абзацу першого пункту 5 Порядку № 854.
Податківці зауважують, що позначення форм оплати не може формалізуватися та використовуватися у вигляді довідника, оскільки платник податків має право на власний розсуд зазначати «Засіб оплати», який він створив (використовує) та фактично застосовує під час проведення розрахунків.
Відповідно до загальноприйнятої термінології в міжнародній практиці охорони здоров'я реімбурсацією є виплата компенсацій. Отже, суми зазначених компенсацій у фіскальних чеках можуть відображатися, як знижки.