Пенсійний калькулятор: як самостійно розрахувати майбутню пенсію

Автор
експерт з обліку та оподаткування
ПФУ розповів про роботу електронного сервісу «Пенсійний калькулятор», за допомогою якого можете розрахувати прогнозний розмір пенсії за віком з урахуванням набутого стажу та заробітної плати

Пенсійний калькулятор: як самостійно розрахувати майбутню пенсію

У Головному управлінні Пенсійного фонду Вінниччини відбувся вебінар присвячений правилам обчислення стажу та розміру майбутньої пенсії на вебпорталі ПФУ. Захід провела заступник начальника Відділу ведення електронних реєстрів Леся Лашко.

Зокрема вона нагадала, що з 1 січня 2004 року до страхового стажу зараховують лише ті періоди, протягом яких сплачувалися страхові внески. Страховий стаж кожен може дистанційно перевірити на вебпорталі електронних послуг ПФУ та в мобільному застосунку «Пенсійний фонд».

Як порахувати майбутню пенсію? Для цього потрібно скористатись сервісом «Пенсійний калькулятор»:

  • увійти в особистий кабінет застрахованої особи на вебпорталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпис або ID.GOV.UA;
  • в меню зліва обрати пункт «Пенсійний калькулятор»;
  • обрати «Алгоритм розрахунку пенсії»: за введеними даними або з урахуванням стажу, що буде набуто до пенсійного віку;
  • актуалізувати дані про трудову діяльність: натиснути кнопку «Додати період» та ввести періоди роботи, дані по яким відсутні в Пенсійному фонді. За потребою, можна ввести суми щомісячного заробітку;
  • виконати розрахунок пенсії, натиснувши кнопку «Зберегти та розрахувати»;
  • після розрахунку отримаєте протокол розрахунку та інформацію щодо розміру майбутньої пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку.

tg_4.png

Слід зазначити, що «Пенсійний калькулятор» призначений для розрахунку пенсії за віком з урахуванням стажу та заробітної плати згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV. Цей онлайн-сервіс не робить розрахунок пенсії по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника, працюючого пенсіонера або розрахунку пенсії в разі переходу з одного виду пенсії на інший.

Вебінар можна переглянути за посиланням.

За інформацією ПФУ у Вінницькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
845

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2025

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
71413

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21550

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді