Уряд врегулював перерозподіл та повернення гуманітарної допомоги

Автор
експерт з обліку та оподаткування
Уряд підтримав постанову Мінсоцполітики, яка вперше регулює порядок перерозподілу гуманітарної допомоги між набувачами-юридичними особами, а також її повернення донору, якщо вона не може бути використана за призначенням

Уряд врегулював перерозподіл та повернення гуманітарної допомоги

Ухвалена постанова КМУ «Деякі питання перерозподілу та цільового використання гуманітарної допомоги» від 21.03.2025 № 321 враховує низку змін на запит волонтерських організацій.

Нові порядки знімають низку обмежень, що дозволить оперативніше надавати допомогу тим, хто цього потребує найбільше, ефективніше розподіляти ресурси та спрямовувати її тим, для кого вона є актуальною.

Відтепер для перерозподілу гуманітарної допомоги набувач, що її передає, надсилатиме отримувачу відповідний запит у паперовій або е-формі. До нього, зокрема, додає лист від іншого набувача із згодою прийняти допомогу та перелік категорій кінцевих набувачів, які потребують підтримки. Такий запит розглядають упродовж 10 робочих днів із дати надходження, а для отримувачів медичної гуманітарної допомоги — до 20 робочих днів.

Причиною для відмови може бути, наприклад, подання неповного пакету документів або неможливість використати допомогу за її цільовим призначенням.

Набувач, що передає, протягом 5 робочих днів після перерозподілу гуманітарної допомоги надсилає отримувачу завірені копії документів, що підтверджують цей факт.

Також для випадків, коли гуманітарну допомогу неможливо використати за цільовим призначенням, розробили спеціальний порядок її повернення донору. Так, товари, визнані гуманітарною допомогою та ввезені в Україну, можуть бути повернені донору в митному режимі експорту. Для цього потрібно подати митну декларацію за формою єдиного адміністративного документа. Серед документів, які подає отримувач гуманітарної допомоги митному органу, має бути лист від донора про згоду на повернення товарів за рахунок його коштів.

Із 16 березня благодійництво «не» оподатковуємо по‑новому

Важливо! Внесеними змінами передбачають можливість редагувати помилки у декларації на ввезення гуманітарної допомоги при перетині кордону. Раніше через помилки у відомостях, наприклад, VIN-кодах або назвах донорів, допомога могла затримуватися на кордоні. Однак це не стосується випадків, коли виявлені порушення митних правил або відсутні документи, що підтверджують таку необхідність.

Крім того, надали можливість змінювати дані про отримувача гуманітарної допомоги, зазначених у графах 1—3 декларації, у разі якщо є на це погодження донора.

Нагадуємо, що волонтерам спростили можливість гуманітарної підтримки військових та ВПО, а саме оновили перелік товарів і послуг, що звільняють від оподаткування.

За інформацією Мінсоцполітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
13979

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
870

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9328

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104866

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30736

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді