Уряд врегулював перерозподіл та повернення гуманітарної допомоги

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Уряд підтримав постанову Мінсоцполітики, яка вперше регулює порядок перерозподілу гуманітарної допомоги між набувачами-юридичними особами, а також її повернення донору, якщо вона не може бути використана за призначенням

Уряд врегулював перерозподіл та повернення гуманітарної допомоги

Ухвалена постанова КМУ «Деякі питання перерозподілу та цільового використання гуманітарної допомоги» від 21.03.2025 № 321 враховує низку змін на запит волонтерських організацій.

Нові порядки знімають низку обмежень, що дозволить оперативніше надавати допомогу тим, хто цього потребує найбільше, ефективніше розподіляти ресурси та спрямовувати її тим, для кого вона є актуальною.

Відтепер для перерозподілу гуманітарної допомоги набувач, що її передає, надсилатиме отримувачу відповідний запит у паперовій або е-формі. До нього, зокрема, додає лист від іншого набувача із згодою прийняти допомогу та перелік категорій кінцевих набувачів, які потребують підтримки. Такий запит розглядають упродовж 10 робочих днів із дати надходження, а для отримувачів медичної гуманітарної допомоги — до 20 робочих днів.

Причиною для відмови може бути, наприклад, подання неповного пакету документів або неможливість використати допомогу за її цільовим призначенням.

Набувач, що передає, протягом 5 робочих днів після перерозподілу гуманітарної допомоги надсилає отримувачу завірені копії документів, що підтверджують цей факт.

Також для випадків, коли гуманітарну допомогу неможливо використати за цільовим призначенням, розробили спеціальний порядок її повернення донору. Так, товари, визнані гуманітарною допомогою та ввезені в Україну, можуть бути повернені донору в митному режимі експорту. Для цього потрібно подати митну декларацію за формою єдиного адміністративного документа. Серед документів, які подає отримувач гуманітарної допомоги митному органу, має бути лист від донора про згоду на повернення товарів за рахунок його коштів.

Із 16 березня благодійництво «не» оподатковуємо по‑новому

Важливо! Внесеними змінами передбачають можливість редагувати помилки у декларації на ввезення гуманітарної допомоги при перетині кордону. Раніше через помилки у відомостях, наприклад, VIN-кодах або назвах донорів, допомога могла затримуватися на кордоні. Однак це не стосується випадків, коли виявлені порушення митних правил або відсутні документи, що підтверджують таку необхідність.

Крім того, надали можливість змінювати дані про отримувача гуманітарної допомоги, зазначених у графах 1—3 декларації, у разі якщо є на це погодження донора.

Нагадуємо, що волонтерам спростили можливість гуманітарної підтримки військових та ВПО, а саме оновили перелік товарів і послуг, що звільняють від оподаткування.

За інформацією Мінсоцполітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
665

Продаж корпоративних прав 2025

Бізнесом володіють через корпоративні права. Контроль, дивіденди, управління — це те, що вони забезпечують. Однак від них вирішили позбутися. Як оподатковується продаж корпоративних прав? На яких рахунках відображаються корпоративні права? Особливості продажу в учасників ТОВ, повідомлення про зміни у кінцевих бенефіціарах, юридичне оформлення та інвестиційний прибуток у фізосіб. Про все це — у консультації
51374

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21424

Проводимо дисконтування заборгованості

Дисконтування з’явилося у практиці бухгалтерів порівняно недавно — після змін у НП(С)БО. Що це таке, як визначити ставку дисконту, як впливає на податки та як обліковувати — зібрали пояснення й приклади. Також розповідаємо, коли дисконтування не потрібне
133998

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді